Za šlapacími autíčky i stovkami dýní: Výlety s LEGO batůžky

Stejně jako milujeme výlety do přírody a túry po horách, umíme si užít naši krásnou milovanou Prahu. Vyjeli jsme nejdříve do centra centrovatýho, na Kampu, kde jsme navštívili Pedal Planet - Muzeum šlapacích autíček. A protože jsme velmi tradiční rodina, nemohli jsme minout (stejně jako posledních osm let) výstavu dýní v Botanické zahradě v pražské Tróji. 

Našimi parťáky byly batohy od Lega, z řady LEGO Signature, které jsou nazývány městské batohy, tudíž ideální pro náš pražský výlet. A které nám mimochodem hned několik lidí pochválilo. Děti byly nadšené jak z programu, tak z nových batůžků. Jsme “LEGO rodina” a u skládání trávíme spoustu času a jím se líbilo, že batohy vypadají jako kostičky. A mně zase, že jsou elegantní, jednobarevné a funkční.

Barunka je malá velká slečna, tak si vybrala ledvinku (kterou jsem tedy původně plánovala pro sebe), ve které měla svoje nezbytnosti, a mně nechala svůj červený batoh LEGO Signature Brick 1x2. Což nakonec byl dobrý nápad, vešlo se mi do něj jak jídlo a pití, tak foťák, mobil a čepice pro všechny.

Honza měl ten stejný v modré barvě a Honzík se naprosto zamiloval do černého fešáka, LEGO Signature Brick 2x2

Pedal Planet najdete přímo na Kampě v areálu Hergertovy cihelny a užijete si na dvou patrech jednu z největších sbírek šlapacích autíček na světě. Modely staré i sto let, inspirované i závodními formulemi i luxusními vozy, šarmantní šlapací auta z Francie i precizní z Německa.

A k tomu žlutý model Porsche, ve kterém se můžete vyfotit.

Botanická zahrada stojí za návštěvu v průběhu celého roku, my sem chodíme vždy v říjnu, kdy se koná výstava dýni. Ráda jsem sem chodila s kočárkem a s kamarádkami, je to místo na procházky jako dělané. Letošní téma výstavy je Tajuplný dýňový podzim a narazíte tu na pavouky i strašidelné tvory, na své si přijdou i fanoušci Harry Pottera.

Pročtěte si dýňový lexikon, obdivujte megadýně, pavoučí hnízdo nebo dámu v šatech. Nově se jednotlivé expozice dají najít spíše v horní části zahrady, ale doporučujeme sejít až dolů, kde jsou dvě bistra. My máme moc rádi lesní hřiště s dřevěnými piškvorkami a nejrůznější herní prvky. 

Za tipy na výlet i recenzi LEGO batůžků děkujeme Katy z blogu Mama-live. A pokud také milujete LEGO, tak nejen tyhle krásné batůžky a ledvinky, ale i plno dalšího vybavení v LEGO stylu, seženete na www.detskyshop.cz.
 


Přes 3000 tipů na ubytování i výlety po celém Česku