Skanzen Pribylina: muzeum v přírodě s cestou historickým vláčkem

Chcete se podívat, jak dřív vypadala škola, nahlédnout do domku kováře, prohlédnout si staré hračky, pohladit ovečku a projet se historickým vláčkem?

Vydejte se na výlet k našim sousedům, do slovenského skanzenu Pribylina. Najdete ho nedaleko malebné vesničky Liptovský Ján. Na výlet se vydala Katka z blogu Brněnská máma.

Toto muzeum v přírodě ukazuje život na slovenské vesnici na přelomu 19. a 20. století. Domy ve skanzenu pocházejí převážně z vesnic zatopených při budování přehrady Liptovská Mara. Uvidíte zde třeba školu, domek kováře, středního i bohatšího rolníka, ale také krásný kostel či panské sídlo. 

Děti byly nadšené, když si mohly každý domek projít, mohly se podívat na dobové hračky, pohladit si ovce, koníka. Největším zážitkem však pro nás všechny byla jízda historickým vláčkem Povážské lesní železnice.

Byla jsem příjemně překvapená, že jízda vláčkem je už započítána v ceně velmi příznivého vstupného do skanzenu. Jen určitě doporučuji si čas odjezdu rezervovat alespoň den předem přes webové stránky muzea, ať máte svá místa jistá. Na webu si rovnou koupíte také on-line vstupenky.

My jízdu vláčkem využili nejen k odpočinku unavených dětských nožiček, ale také k posilnění. Jako ideální volba pro svačinku na cesty nám posloužily zdravé tyčinky Emco. Vejdou se do každého batůžku, a navíc se s nimi děti neupatlají 😊 . Navíc rádi podporujeme české výrobce.

Na konečnou vláčku jsme dorazili asi po deseti minutách a zpátky jsme se vraceli pěšky příjemnou procházkou vhodnou i pro kočárek. Děti si ještě užili prolézání zaparkovaných historických mašinek, trhání lesních jahod a po návratu do vesničky druhou vlnu svačinky v podobě Emco sušenek.

 


INSPIRUJTE SE NAŠIMI TIPY A NAPLÁNUJTE SI SVŮJ PŘÍŠTÍ VÝLET ČI DOVOLENOU S RODINOU