O nás

Explorio.cz je dynamický startup, který spatřil světlo světa na konci září minulého roku. V týmu máme zasloužilé rodiče s potřebným vhledem i mladou krev, která udává naše pracovní tempo. Zatím vše zvládáme v počtu 15 lidí, ale už teď hledáme další kolegy, kteří by nám pomohli posunout celý projekt o hodně dál. Kdybyste se chtěli přidat, můžete se stavit na super kávu v našich kancelářích na Smíchově a probereme to.

Co je na naše vize a náš úkol

Chceme, aby explorio.cz bylo to první, co vytane na mysli všem, kteří si chtějí dopřát dovolenou nebo výlet s rodinou. Na našem webu je už teď k nalezení více než 1400 nápadů, co s dětmi ve volném čase podniknout. Najdete u nás výlety do přírody, výstavy, naučné stezky, cyklotrasy, zábavní parky i sportovně relaxační areály.

Sestavili jsme rozsáhlou databázi více než 1300 ubytování ve všech koutech České republiky a postupně se porozhlížíme i po Slovensku a dalších zemích. Tisíce hotelů, hotýlků, chatek, penzionů i apartmánů jsme vlastnoručně prověřili a pro vás vybrali jen ty, u kterých jsme si jistí, že si je užije celá rodina.

Pomocí newsletterů, magazínu a našich Facebookových stránek se nám podařilo oslovit už více než milion lidí. Měsíčně se na náš web podívá přes 350 000 návštěvníků, kteří si rádi usnadní plánování rodinné dovolené, a každý měsíc tohle číslo roste o desítky procent.

Čeho chceme dosáhnout

Na našem webu chceme mít největší databázi míst, kam se vypravit na rodinnou dovolenou. Napřímo oslovujeme stovky hotelů, kteří se stávají našimi partnery a naším prostřednictvím zvyšují svou návštěvnost bez nutnosti velkých investic.

Pomocí přehledného filtrování chceme co nejvíce usnadnit výběr zážitků i ubytování rodinám s dětmi různých věkových kategorií. Členům Klubu Explorio chceme i nadále přinášet speciální nabídky, slevy na vstupném a rady a tipy pro cestování s dětmi.

Chceme být pravidelným zdrojem inspirace a chceme všem rodinám dopřát příjemně strávený čas bez zbytečně zdlouhavého a náročného plánování. Staňte se součástí týmu explorio.cz a objevujte svět s námi.

Do týmu hledáme přátelské osobnosti, které ocení náš smysl pro humor a budou sdílet náš pracovní zápal. Po zapracování od nás dostanete plnou důvěru, pracovní Macbook, Multisportku, možnost občasné práce z domova a velký prostor pro růst. Tak se u nás stavte, nebo zavolejte, zaskypujte… Pohovory umíme i online a možná, že ta volná, úžasně pohodlná ergonomická židle čeká právě na vás.

Explorio tým

Napsali o nás

Přehled článků, které o exploriu vyšly v médiích

Dovolená s dětmi? Pomůže nový portál, rozjíždějí ho zkušení byznysmeni blízcí Mitonu

Explorio.cz na serveru ForbesVhodné pro rodiny s dětmi. Tohle magické sousloví svítí u řady pobytových nabídek na serverech jako Booking, Invia nebo Airbnb. Jenže: Pro jak staré děti? A nejsou tam palandy? Je k dispozici cestovní postýlka a sedátko? Co hřiště? Animační programy? Zkrátka vyhledávat dovolenou, když máte dvě nebo tři děti a nechcete se nechat zbytečně (nepříjemně) překvapovat, není vždycky úplně snadné.

Zobrazit článek na serveru Forbes


Rodinná dovolená s dětmi bez starostí. Internetový podnikatel František Peterka spouští nový projekt Explorio

Explorio.cz na serveru CzechCrunchAčkoliv by se rodinná dovolená s dětmi mohla na první pohled zdát jako idylický čas plný odpočinku, smíchu a radosti, ve skutečnosti se může jednat o poměrně riskantní podnik. Stačí jen vybrat špatnou destinaci, nebo chybně zvolit ubytování, a odpočinek se může jednoduše proměnit v utrpení, permanentní pláč a stokrát vyřčenou větu „ ale já se nudím“.

Zobrazit článek na serveru CzechCrunch


Peterka založil explorio.cz, server na hledání dovolené s dětmi

Explorio.cz na serveru MediaguruSpecializovaný vyhledávač explorio.cz na prověřené ubytování, výlety a další aktivity pro rodiny s dětmi založil podnikatel František Peterka.

Zobrazit článek na serveru MediaGuru


František Peterka a Jan Davídek zakládají explorio.cz, usnadní hledání dovolené a výletů s dětmi

Explorio.cz na serveru Ty InternetySlužbu se svým týmem založil zkušený internetový podnikatel František Peterka (na úvodní foto). Od začátku mu intenzivně pomáhá Jan Davídek, za nímž je také řada úspěšných e-commerce projektů. Společně například rozjeli a v roce 2016 prodali skupině Rockaway projekt Proděti.cz.

Zobrazit článek na serveru Ty Internety


Nová služba explorio.cz usnadní rodičům hledání dovolené s dětmi

Explorio.cz na serveru Letem světem ApplemMéně hodin strávených hledáním a více času s dětmi, to je myšlenka nově spuštěné služby pro rodiče, kteří se svými potomky rádi objevují svět. Specializovaný vyhledávač explorio.cz přináší rodičům spolehlivě prověřené ubytování, výlety a další aktivity pro jejich děti. Službu se svým týmem založil zkušený internetový podnikatel František Peterka. Od začátku mu intenzivně pomáhá Jan Davídek, za nímž je také řada úspěšných e-commerce projektů. Společně například rozjeli a v roce 2016 prodali skupině Rockaway projekt Proděti.cz.

Zobrazit článek na serveru Letem Světem Applem


Nová služba explorio.cz usnadní rodičům hledání dovolené a výletů s dětmi

Explorio.cz na serveru CFO WorldMéně hodin strávených hledáním a více času s dětmi, to je myšlenka nově spuštěné služby pro rodiče, kteří se svými potomky rádi objevují svět. Specializovaný vyhledávač explorio.cz přináší rodičům místo obecné fráze „vhodné pro děti“ spolehlivě prověřené ubytování, výlety a další aktivity pro jejich děti. Službu se svým týmem založil zkušený internetový podnikatel František Peterka. Od začátku mu intenzivně pomáhá Jan Davídek, za nímž je také řada úspěšných e-commerce projektů.

Zobrazit článek na serveru CFO World


ČASOSBĚR: Explorio čeká první velká zkouška - letní sezona. „Českému travelu můžeme hodně pomoci,” věří zakladatel

Explorio.cz na serveru StartupjobsJak vypadá rozjíždějící se byznys v oblasti cestování poté, co se všechny hotely kvůli koronaviru uzavřou? Nemusí to být taková tragédie, jak se může zdát. Platí to alespoň pro Explorio.cz, které funguje necelý rok a nyní chce podpořit cestování v Česku. Newsroomu to řekl spoluzakladatel František Peterka. Přečtěte si, jak tento nadějný startup začínal, a v následujících měsících s námi sledujte jeho počínání v unikátním časosběrném projektu.

Zobrazit článek na serveru StartupJobs