Liberec: 3 dny ve městě pod Ještědem

Severočeské město Liberec určitě nevynechejte z plánu vašich výletů. My tady s dcerkou prožily 3 dny a stejně to bylo málo. Sečteno podtrženo, je tu co dělat. Ať už chcete sportovat, objevovat přírodu, navštívit zvířátka nebo se bavit v zábavních parcích.

Naprosto dokonalé ubytování pro rodiny nabízí Wellness Hotel Fénix. Je kousek od centra, na dohled tramvajové zastávky Spáleniště a s výhledem na Ještěd. Především je ale perfektně připraven na nájezdy malých hostů, takže speciální kufříky a batůžky plné hraček můžete nechat doma. Nevyužijete je. Vaše ratolesti totiž budou stejně více než z vlastních hraček u vytržení z krásné herny, velkého množství deskových her i Albi tužky včetně spousty knih kouzelného čtení.

Také pokoje očekávají nájezdy malých raubířů. Doporučuji apartmá Dream. V něm se rodiče pohodlně vyspí v oddělené ložnici s vlastní televizí. V obývacím pokoji s rozkládací pohovkou a druhou televizí je dětské zákoutí se samostatným lůžkem, stolečkem a hračkami. Naprosto fantastická je koupelna se sprchovým koutem a obří vířivkou.

Od hotelu jezdí přímá tramvaj až k liberecké zoologické zahradě (jízdenky na MHD můžete zakoupit přímo na recepci). My vystoupily tři zastávky před ní, na zastávce Muzeum-Galerie Lázně, abychom si v restauraci Zoo 1320 daly oběd. A to výborný. Plus je zde dětský koutek i dětské jídelní židle k zapůjčení. Takže doporučujeme všemi deseti.

Liberecká ZOO je menší. Zato je však nejstarší zoologickou zahradou v České republice a je vidět, že se o ni starají s láskou. Zvládly jsme ji projít celou. Osobně mi to vyhovuje více než velké ZOO, které nás unaví už v polovině prohlídky. Příjemným zážitkem bylo vidět ošetřovatele pečovat o slonici Balu, žirafí výběh, majestátní lev s lvicí a pochopitelně naprosto úchvatný bílý tygr

Na zpáteční cestě jsme vystoupily na zastávce Nádraží a na doporučení recepční z hotelu zamířily na výborné kafe do DOK Nordbeans. Dětský koutek zde sice nebyl, ale skvělý dortík dcerku zabavil natolik, že jsem si kávu mohla vychutnat teplou.

Ve Wellness Hotelu Fénix se podávají vynikající snídaně. Během dne se můžete i sami obsloužit v kavárně, vzít si cokoli na pití nebo něco menšího na jídlo. Spotřebu si zapíšete na kartu pokoje a vše zaplatíte až při odjezdu. Oběd či večeři vám recepční ochotně objedná a vy si můžete jídlo sníst přímo v hotelové kavárně, kde jsou k dispozici talíře i příbory. Pro nejmenší děti je k zapůjčení plastové nádobí a příkrmy lze ohřát v mikrovlnce.

Budou-li děti s jídlem rychlejší, vypusťte je do herny. Ta je prosklená, takže můžete zůstat sedět a jíst, a přitom mít potomky stále pod dohledem. Vyjde-li vám počasí, mohou si ratolesti užívat i na venkovním hřišti. A i tady na ně uvidíte přímo od stolu.

Druhý den jsme navštívily třípatrový DinoPark. Ten je jako jediný ze všech DinoParků u nás zastřešený a vaše dítko se tady zabaví dlouhé hodiny. I moje princezny milující holčička zde byla nadšená. Opravdovou bouřku v pralese, která se spouští každých 15 minut, jsme absolvovaly hned několikrát. To samé DinoTrek - stezku vedoucí skrz celé jedno patro parku. Bavila nás laserová prolézačka i na paleontologické hřiště. Závěrečné focení v tlamě dinosaura a skořápce vejce už byla jen třešnička na dortu.

Naší další zastávkou byl iQPARK. Budete-li váhat, zda zajít do iQPARKu v areálu Centra Babylon, nebo do iQLANDIE, kterou najdete v samostatné budově naproti, stačí si odpovědět na otázku: kolik let je mému dítěti. iQPARK je totiž vhodný pro děti od 0 do 8 let, iQLANDIE zase pro školáky od 8 let. Nicméně každé dítko je jiné, takže věk je pouze orientačním vodítkem. Moje 3,5 letá holčička byla jasným zákazníkem iQPARKu. A bavily jsme se tady až do zavíračky. iQPARK má totiž 4 patra nabitá interaktivními exponáty

Jelikož jsme do Liberce vyrazily z Prahy autobusem, nevyšly nám už výlety do přírody. A v okolí je toho opravdu spousta. Počínaje výletem na Ještěd přes procházku naučnou stezkou Hravé putování ještědským lesem až po výlet do Lesoparku Horka s obrem Mázou. Takže v Liberci jsme rozhodně nebyly naposledy!

 


Naplánujte si výlet do Liberce