Únikové hry, na které stojí za to vyrazit i s dětmi

Sem můžete bez obav vyrazit s dětmi za zábavou i napětím

Únikové hry jsou skvělou zábavou pro celou rodinu, a to za jakéhokoliv počasí. Představte si, že se ocitnete v tajemné místnosti plné hádanek a úkolů, které musíte společně vyřešit, abyste se dostali ven. Vaše děti často ději únikovky nadšeně propadnou a společně tak prožijete nezapomenutelné chvíle plné napětí a vzrušení. My jsme oslovili většinu únikovek v celé republice a dopátrali jsme, pro jak malé / velké děti jsou jednotlivé hry vhodné.

Únikovky pro nejmladší děti

Trap as Mamas: Zlobr a Jungle

Úniková hra Zlobr je vhodná i pro malé děti, které ještě neznají písmena a čísla, v této hře jsou nahrazena obrázky a šipkami. Přenese vás do pohádkové říše za Shrekem, Fionou a jejich přáteli i nepřáteli.

I druhá hra od Trap as Mamas, Jungle, je připravená pro malé děti. Je inspirovaná filmem Jumanji - i zde je hlavním cílem posunovat figurky po hracím poli. Ale k tomu, aby se vaše figurky pohnuly, musíte vyřešit nejrůznější úkoly a záludnosti.

Obě hry jsme sami vyzkoušeli, naše zážitky jsme sepsali sem. 

Více informací o únikových hrách Trap as Mamas najdete zde.

 

Únikové hry pro děti od 6 let

MindMaze - pět her, které si užijete (nejen) s většími dětmi

Únikové hry MindMaze v Praze si užijí i děti od 6 let v doprovodu dospěláků. Mohou pomáhat s řešením jednotlivých úkolů a bavit je budou i příběhy jednotlivých her. MindMaze jich má připravených celkem pět a každá z nich je na jiné téma - ať je vám blízká magie, vesmírné lety nebo třeba ponorka Nautilus, lámat si hlavu s rozluštěním šifer můžete dosyta u každého z nich.

Hry jsou vhodné pro děti od šesti let v doprovodu dospělých a od 12 let je zvládnou řešit děti samy.

Více o jednotlivých hrách MindMaze najdete zde.

 

Tajemství hlavolamu - vnitřní i venkovní únikové hry

Nenechte se zmást názvem. U únikových her od Tajemství hlavolamu si hlavu sice lámat budete (bez toho by to nebyla ta správná únikovka), ale pomoct vám bez problémů mohou i děti od sedmi let. Vybrat si můžete ze dvou vnitřních, jedné venkovní a jedné kombinované (vnitřní i venkovní) únikovky, všechny na motivy Rychlých šípů.

Více o únikovkách od Tajemství hlavolamu najdete zde.

 

Únikové hry v Praze.cz - Gulliverova cesta a Buddhova stopa

Pro děti od 6 let mají u Unikovehryvpraze.cz připravené také dvě únikovky na dobrodružné motivy. U Gulliverovy cesty děti nadchne, že si mohou vyzkoušet být obrem i liliputem a v Buddhově stopě je vtáhne do děje atmosféra starodávné Asie.

Více o únikovkách od Unikovehryvpraze.cz se dozvíte zde.

 

Nest Escape: Ztracené město, Tajemství Paříže a Ilumináti

V Brně můžete s dětmi, které umí číst, vyrazit do Nest Escape. Spolu si užijete vnitřní únikovou hru Ztracené město, ve které vám děti budou pomáhat s některými úkoly. Starší děti si pak mohou užít (ve vašem doprovodu) i únikovku Tajemství Paříže.

A pokud se vám nikam nechce, nechte si od Nest Escape donést domů tajemný kufřík a naprosto kdekoliv si i s dětmi můžete zahrát hru Ilumináti.

PS: Pro starší děti mají i další únikové hry, více o nich i o Nest Escape se dozvíte zde.

 

Únikové hry pro děti od 7 let

MysteryRoom - vnitřní i vnější únikovky v Brně

Začneme od toho nejnovějšího - únikové hry MysteryRoom v Brně jsou sice doporučené pro děti od 10 let,  mají ale i zjednodušenou variantu hry Zakletý cirkus pro děti od 7 let. A navíc v přípravě mají novou venkovní únikovku pro děti od 5 let. 

Ale popořádku - mají tu připravené dvě vnitřní únikovky: Únik z Údolí králů a Zakletý cirkus. V té první na vás nečekají žádné zámky, ale jedinečné úkoly, herní mechanismy a nádherné rekvizity. V Zakletém cirkusu na vás zase čeká pravé šapitó s magickým kolotočem, zvukové a světelné efekty i vševědoucí věštkyně, která je vždy krok před Vámi.

Ve venkovní únikovce Záhadné Brno bude vaším úkolem zachránit Brno - hra vás provede po 12 nejkrásnějších místech Brna a čeká na vás 17 zábavných úkolů. Na výběr máte ze dvou tras -ta  delší má 6 a kratší 4 kilometry.

Více o únikovkách MysteryRoom najdete zde.

 

Únikové hry pro starší děti - od 10 let

Atomiq Games

V Brně si starší děti také naplno užijí dobrodružnou - ale ne hororovou - hru Paralelní vesmír od Atomiq Games. Čekají tu lasery, senzory a technické vychytávky, respektive magické mechanismy, které jsou součástí celého příběhu.

Pro teenagery 14+ mají v Atomiq Games i druhou hru z postapokalyptického světa - Bunkr 13.

Více o únikových hrách Atomiq Games najdete zde.

 

👉 Další únikovky, kam stojí za to vyrazit s dětmi, najdete zde.

 

Chybí vám v tomto přehledu některá z únikovek? Napište nám na zakaznici@explorio.cz a my ji rádi na explorio přidáme.