Království železnic nejsou jen vláčky: Dvě patra zábavy pro celou rodinu

Zašli jsme se podívat do Království železnic, které najdete v Praze na Smíchově, od stanice metra Anděl je to jen pár kroků. Modelové vláčky jsou úžasné a tady toho navíc mají mnohem víc, čekají vás dvě patra zábavy pro děti i dospělé každého věku. 

První tři menší modelová kolejiště uvidíte v 1. podlaží expozice, jejich souhrnná plocha je 115 m2. A o patro níže vás čeká hlavní lákadlo - obří modelové kolejiště s rozlohou více než 460 m2, které je největším ve střední Evropě. Model se skládá ze 6 krajů Česka (Karlovarský, Plzeňský, Ústecký, Liberecký, Středočeský a Hlavní město Praha), v budoucnu přibudou i další. Prozkoumejte, co se kde děje a na řadě míst můžete tlačítkem rozpohybovat děj či pustit zvuk. 

Království železnic nejsou jen vláčky, najdete tady toho spoustu.

Uvidíte historické autodráhy i opravdové závodní auto. A určitě si dejte souboj s RC modely na profi dráze. Ta svými parametry splňuje i požadavky pro mezinárodní mistrovství.  

V Merkur dílně si můžete zkusit postavit vlastní výtvor, nebo jen obdivovat ty vystavené.

Děti vybíjí část své nekonečné energie v Řádírně Tondy Obala a zároveň se dozví plno informací o třídění odpadu a recyklaci.

Měli jste v dětství Igráčky? Pořídili jste je i svým dětem? V Království železnic uvidíte městečko plné Igráčků všech možných profesí. 

A také dřevěné vláčky Woody.

U vystavených dřevěných vláčků najdete i herní koutek pro nejmenší, další pak u Igráčků. Na malé návštěvníky se těší i barevné mašinky a již zmíněná řádírna s míčkovým bazénkem, skluzavkou a dalšími zábavnými prvky. 

Vyzkoušejte si řídit tramvaj nebo autobus. Můžete usednout na křeslo řidiče a sahat úplně na vše. 

Stěny jsou plné historických předmětů spojených s vlaky.

A vyzkoušet si můžete pohodlí sedaček z nejrůznějších typů vlaků. Tak ve které se vám sedí nejlépe?

V modelové železnici se střídá den a noc. V přítmí a se světýlky vypadá vše najednou úplně jinak. 

V obchůdku nabízí vláčky, autodráhy, Igráčky i Merkur stavebnice. 

I bistro tu mají naprosto stylové.

Posledním místem, které jsme tu navštívili, byla herna s virtuální realitou. Podle hodnocení sedmiletého syna vrchol celého výletu. Na výběr tu je několik her či projekcí, syn si zvolil projížďku horskou dráhou mezi dinosaury.

Království železnic můžeme vřele doporučit, baví děti i rodiče. Zabaví se tu i prťata a nemusíte být ani žádný velký fanoušek vlaků, své si tady najde každý. 

 


Co s dětmi v Praze? Objevte naše tipy na výlety a aktivity