Výlety po Krkonoších, které zvládne i městský kočárek

Ať už budete v Krkonoších kdekoli, vždy se najde nějaká zajímavá trasa, kam stojí za to vyrazit i s kočárkem. A nemusí jít ani o terénní modely. Vybrali jsme pro vás top výlety po zpevněných cestách a zavedou vás do 1. zóny národního parku, na rozhlednu, k vodopádu, nebo třeba na hřiště na vrcholcích hor s úžasnými výhledy. 

Ze Zlatého návrší k Pramenu Labe

Příjemná procházka 1. zónou národního parku, která začíná u Vrbatovy boudy, kam se nechte dovézt autobusem. Krkonošská kleč, magické kameny, poválečné řapíky a horský vzduch – to všechno vystihuje tento nezapomenutelný výlet. Nádhernou přírodou dojdete k Pramenu Labe a Labské boudě, kde je i možnost občerstvení. Trasa měří 7,5 km.

Z Pece pod Sněžkou do Obřího dolu

Příjemná procházka podél malebné řeky Úpy. Cestou se můžete zastavit v Chatě v Obřím dole, která je známá svou vysokou židlí. Dalším skvělým místem na zastávku je Bouda pod Sněžkou s dobrou kuchyní a zvířátky. Trasa končí u kapličky v Obřím dole, kde je třeba se s otočit. Další úseky směrem na Sněžku už s kočárkem neprojedete. Trasa tam a zpět měří 6 km.

S kočárkem k herní krajině Pecka

Naprosto jedinečné dřevěné hřiště, které najdete hned vedle chaty Portášky. Děti si tu zadovádí, sklouznou se po skluzavkách, prolezou tunely, vylezou na vyhlídky. Pustí kuličku i nahlédnou do zvířecí říše. Krom toho jsou odtud krásné výhledy na okolní hřebeny Krkonoš.  S kočárkem sem dojedete z Velké Úpy přes Janovy boudy – ale je to hodně do kopce. Zvažte, zda nevyužít nahoru lanovku a dolů sejít pěšky. Druhou variantou je asfaltová silnička z Malé Úpy. Třetí cestou pak lanovka na Růžovou horu a odtud z kopce pěšky. Zpět pak stejnou cestou na lanovku nebo dolů do Velké Úpy a autobusem do Pece pod Sněžkou.

Z Horních Míseček na Medvědín

Procházka, které nechybí výhledy, parádní dětské hřiště na vrcholu ani občerstvení. Trasa vede po panoramatické silnici (v tomto případě dost do kopce), ale výhledy na protější hřebeny za to stojí. Tam a zpět ujdete necelých 6 km.

Z Jánských lázní ke Kolínské boudě

Kabinovou lanovkou vyjeďte na Černou horu. Bude-li přát počasí, vylezte si na rozhlednu. Pokud bude chuť, vyzkoušejte lezeckou stěnu. Z vrcholu pak vede nespočet zpevněných cest. Můžete si zajet na Černou boudu a tam si dát oběd, nebo dojet až ke Kolínské boudě (tam a zpět 8 kilometrů), kde na vaše děti čeká ohrádka s kozičkami a moc pěkné hřiště.

Z Harrrachova k Mumlavskému vodopádu

Pohodový výlet lesem s téměř nulovým převýšením. Po třech kilometrech cesty dojdete ke krásnému vodopádu na řece Mumlavě (závěrečnou pěšinku doporučujeme bez kočárku).  Nad vodopádem se nachází i dvě příjemné možnosti občerstvení. Zpět se můžete vrátit po stejné asfaltové cestě nebo po žluté, která místy vede po lesní cestě (bez problémů sjízdné pro kočárky). Za zastávku stojí NS Liščí s pěknými herními prvky pro děti. Tam a zpět nachodíte 6 km.

Článek pro nás připravila Martina z blogu Akční rodiče, plného tipů na cestování s dětmi již od narození.