Takhle má vypadat babyfriendly ubytování: Penzion Permoník v Krkonoších

Poslední víkend v září jsme se vydali s Tomíkem na klučičí výlet do Krkonoš. Bydleli jsme v nádherném rodinném penzionu Permoník v Dolní Malé Úpě

Každý pokoj tu mají pojmenovaný po některé z dětských pohádek. Praktické, tohle si nejmenší hosté pamatují mnohem lépe než číslo. My jsme se ubytovali v pokoji Pat a Mat. Jde o prostorné studio s kuchyňským koutem, jídelním stolem, manželskou postelí, rozkládacím gaučem a vlastní koupelnou.

Hned po příchodu do penzionu nás zaujala skvěle vybavená herna. Tak ji Tomík rovnou důkladně otestoval.

A pak už se nás ujala milá paní majitelka Zuzana, která nám ukázala dvě venkovní hry s hledáním pokladu. První stezka měří 2,5 km a v pohodě jí zvládnete s dětmi do hodinky. Druhá je dlouhá přibližně 3,5 km. Start i cíl obou okruhů je v Permoníku.

Poklad jsme našli a v penzionu Tomíka čekala odměna. Na výběr děti mají zmrzlinu nebo lentilky.

V každém pokoji i apartmánu najdete kuchyňku, ale v hlavní zimní i letní sezóně a ve vybrané víkendy je možnost polopenze. A my měli právě polopenzi, takže nás žádné vaření nečekalo. Snídaně jsou formou bufetu s velkým výběrem a u večeře salátový bar, polévka, výběr ze 2 hlavních jídel a dezert. První večer jsme měli výborné kuře s rýží a druhý jsme si pochutnali na těstovinách.

V sobotu se na Pomezních boudách konala akce Maloúpská vařečka, na kterou jsme vyrazili. V soutěži jsme testovali 10 polévek, tým penzionu Permoník skončil na krásném třetím místě. 

V neděli po snídani jsme se cestou domů do Liberce zastavili v Polsku. V Karpatzi jsou totiž dva vodní světy a cesta autem sem z Permoníku jen půl hodinky. Takže když zatoužíte po koupání, určitě vyrazte kousek za hranice.

V zimě to musí být v Permoníkovi úplně parádní. Do skiareálu SKIMU, který je u rodin s dětmi velmi oblíbený, vás zaveze skibus. A zpátky se dá na lyžích dojet přímo k penzionu. V penzionu funguje půjčovna dětského lyžařského vybavení. Zdarma si tu můžete půjčit boby, saně či sněhové ježdíky. Po návratu ze sněhu určitě oceníte sušák obuvi i sušičku na mokré oblečení. Asi si tu nějaký zimní termín zarezervujeme.

 


Naplánujte si dovolenou v Penzionu Permoník