Za Čtyřlístkem do Třeskoprsk: Projděte se s dětmi okolo Blaťáku

Víte, kde leží Třeskoprsky z komiksu Čtyřlístek, který miluje již několik generací? Vypravili jsme se to zjistit. Pojďte na výlet s námi. 

Jaroslav Němeček, autor komiksu Čtyřlístek, se inspiroval okolím své chalupy. Třeskoprsky jsou ve skutečnosti Doksy, Máchovo jezero se v jeho příbězích změnilo v Blaťák a Bezděz v hrad Bezzub. Kolem jezera vede stezka pro kola i pěší Se Čtyřlístkem okolo Blaťáku a na zámku v Doksech najdete muzeum s Bobíkem, Pinďou, Myšpulínem a Fifinkou.

Auto jsme zaparkovali u nádraží v Doksech a popojeli vlakem do Starých Splavů. K zámku Doksy s muzeem Čtyřlístku je to 3,5 kilometru příjemnou trasou, takže výlet zvládnete i malými dětmi. Ve Starých Splavech budete procházet krásně upraveným lesoparkem, kde se určitě chvilku zdržíte. Začíná lavičkou s názvy filmů a seriálů, které se v okolí Máchova jezera točily. 

V lesoparku narazíte i na dřevěné dětské hřiště a přírodní fitness.

Na hřišti vždycky vyhládne, proto přišla chvíle na Emco ořechové tyčinky a ovesné sušenky, které jsme si letošní prázdniny hodně oblíbili a vždy nějaké do batůžku i kabelky při balení přihodíme.

Cesta pokračuje lesem a zašli jsme i na písečnou pláž v Doksech, kde najdete plno stánků s občerstvením i dětská hřiště či minigolf. V letní sezóně ale počítejte s tím, že je vstup na pláž zpoplatněný. 

Muzeum Čtyřlístku určitě stojí za návštěvu, na zámek je přesunuto poměrně nově, vše tu zářilo novotou. Čekají vás tu všichni hlavní hrdinové v nadživotní velikosti a plno zajímavostí a příběhů. 

 


INSPIRUJTE SE NAŠIMI TIPY A NAPLÁNUJTE SI SVŮJ PŘÍŠTÍ VÝLET ČI DOVOLENOU S RODINOU