Jak si vybrat správnou lyžařskou školu? Všímejte si i detailů

Jako zodpovědní rodiče hledáte pro děti tu nejlepší mateřskou školu. Zjišťujete, jak je školka vybavena, jaké aktivity dětem nabízí, kdo se o děti ve školce bude starat a plno dalších informací. Stejně tak
pečlivě byste měli vybírat i školu lyžařskou. Chcete přeci dětem zajistit tu nejlepší výuku lyžování. Nabídka lyžařských škol v ČR je velice pestrá. Každé lyžařské středisko se pyšní alespoň jednou lyžařskou školou. Ale není škola jako škola. Ne všechny školy vám mohou nabídnout profesionálně vyškolené instruktory, bezpečnou lyžařskou školku a správné metodické postupy.

Co by měla splňovat kvalitní lyžařská škola?

1. certifikát o členství v lyžařské asociaci, v ČR doporučujeme APUL, ACSI
2. profesionální instruktory s platnou lyžařskou licencí
3. specialisty na dětskou výuku lyžování
4. kanceláře s prodejním místem
5. dětský lyžařský park vybavený dětským vlekem a různými lyžařskými pomůckami
6. vlastní lyžařskou půjčovnu
7. zázemí pro děti, dětský koutek
8. jednotné mundury (oblečení pro instruktory)
9. vlastní propagační materiály (webovské stránky, brožurky, ceníky, plakáty,…)
10. živého maskota pro výuku a zábavu nejmenších lyžařů

Důležitý je přístup instruktorů

Dříve než svěříte děti instruktorům lyžařské školy, podívejte se na probíhající výuku v dětském lyžařském parku. Pár minut pozorování vám ukáže přístup instruktorů k dětem a reakce dětí na samotnou výuku.

Celodenní lyžařská škola i s obědem

Na první lyžařské začátky vyzkoušejte kratší lekci, ale poté už můžete využít celodenní lyžařskou školu, kterou o víkendech nabízí Yellow Point. O vaše děti se postarají od 10 do 16 hodin. Dopoledne 2 hodiny probíhá lyžařská výuka, následuje oběd a odpočinková pauza s hlídáním a odpoledne zase 2 hodiny lyžují. Hlásit můžete děti od 4 do 12 let, těšit se mohou i na soutěže a závody. 

Ubytování na horách pro rodiny s dětmi

S dětmi určitě oceníte, když v hotelu mají dětské hřiště, hernu nebo dokonce animační programy. A právě taková místa pro vás hledáme po celém Česku, podívejte se na naše tipy na hotely, penziony i chalupy k pronájmu