Dítě na ramenou a volné ruce: Recenze nosícího pásu Kawallo

Milují vaše děti rozhled při sezení "na koni", tedy na vašich ramenou? Bolí je nožičky, ale do cíle vás ještě pár kilometrů čeká? Rádi byste vzali dítě na ramena, ale potřebujete volné ruce pro kočárek? Přesně tyhle situace řešili Martin a Markéta se svými dětmi a vymysleli nosící pás Kawallo. Je pantentovaným českým výrobkem a také se v Česku vyrábí. Velkou výhodou je jeho minimální váha (165 gramů) a skladnost. Nezabere téměř žádné místo a vejde se pohodlně klidně i do kapsy.

Zajímalo nás, jak se tahle vychytávka osvědčí v praxi, proto jsme ho nechali otestovat Katkou, brněnskou maminkou 3 malých dětí. S pásem Kawallo vyrazili na výlet, který kvůli aktuální situaci musel být v rámci Brna. Ovšem Brno i jeho nejbližší okolí nabízí překvapivě mnoho míst pro rodinný výlet, jak se můžete přesvědčit na Katky blogu Brněnská máma

Pro výlet a testování pásu Kawallo jsme zvolili kopec Hády v městské části Brno – Líšeň, který patří k oblíbeným výletním cílům rodin s dětmi. A na co se můžete na Hádech těšit? Naše děti byly nadšené z krásných výhledů, a hlavně z množství kamenů, z nichž se dají dle libosti skládat všemožné ornamenty. Ostatně spousta kamínkových obrázků už v lomu je. Největší úspěch měl kamenný labyrint a velké srdce.

Z vyhlídky nad Džunglí jsme pozorovali také lamy v místním Lamacentru. Až zase otevřou, určitě se zajdeme podívat.

V areálu Růženina lomu vás čeká krásný částečně zatopený vápencový lom a stezka Cesta rákosím s úkoly v podobě poznávání zvířecích stop.

Právě u Růženina lomu jsme strávili nejvíce času. Děti si hrály v bílé vodě na rybáře, z mazlavé blátivé hmoty vyráběly kuličky, lezly po kamení...

…až Vašíka ze všeho toho blbnutí začaly bolet nožičky. Naštěstí jsme s sebou měly fajn vychytávku – nosící pás Kawallo. Ten umožňuje nést dítě v oblíbené pozici na koníka bez toho, aniž by rodič-nosič musel dítě přidržovat rukama. Díky jednoduchému nosícímu systému, zůstanou rodiči volné ruce a může tak klidně vézt ještě kočárek, fotit či vzít za ruku další dítko.

Výlet jsme zakončili u restaurace Velká Klajdovka, kde mají otevřené výdejní okénko. Výběr jídel s sebou je opravdu rozmanitý, my si dali gyros v pitě a hamburger, děti oblíbené hranolky. Mají také točenou limonádu, pivo, domácí buchty…každému co hrdlo ráčí.

Podtrženo, sečteno, byl to moc pěkný, lehce větrný, výlet, ukončený výborným obědem snězeným na obrubníku za autem na parkovišti. Jen to bílé bahno z lomu jsme měli všichni všude :D

Pár praktických informací k výletu

Parkovat lze za restaurací Velká Klajdovka, těsně před výjezdem z Brna. Vydejte se po asfaltce směrem k rozcestí U Hádecké planinky a dále bránou do areálu Hádeckých lomů. Za ní začíná naučná stezka Hádecké lomy a okolí.

Výlet zvládnete i s kočárkem, ale určitě volte terénní model a místy bude potřeba trochu zručnosti. Za Růženiným lomem pokračuje naučná stezka již po schodech do kopce zpět k rozcestí U Hádecké planinky, ale schodům se lze vyhnout tak, že se vrátíte k autu po asfaltce kolem kynologického cvičiště až k hlavní cestě Jedovnická.

Hodil by se nosící pás Kawallo i pro vaše výlety?

Lehoučký pás, který unese až 150 kg je možné koupit v e-shopech mamachic.czoverenorodici.cz nebo promaledobroduhy.cz. Narazit na něj můžete i v kamenných prodejných, aktuální seznam prodejních míst najdete na webu kawallo.cz. Do e-shopu mamachic.cz máme pro vás 15% slevu. Stačí v objednávce zadat kód EXPLORIO15. Sleva platí do 30. 6. 2021 a využít ji můžete na pásy Kawallo i silikonovou bižuterii (kromě přívěsků, na ty se slevový kód nevztahuje).


A kam vyrazit na výlet? Přes 1600 tipů na rodinné aktivity po celém Česku