Vychytávky, které vám usnadní a zpříjemní začátek školního roku

Těšíte se, až prázdninovou lehkou anarchii zase vystřídá pravidelný režim, nebo vás děsí ranní vypravování dětí, každodenní vymýšlení svačin a dohlížení na plnění domácích úkolů? Naše tipy usnadní start nového školního roku dětem i vám. A není lepší lék na smutek z konce prázdnin než těšení se na ty další. Naplánujte si proto už teď, kam vyrazíte na podzimní prázdniny (středa 27. - neděle 31. října 2021).

Vybavte děti do školy oblíbenými hrdiny

Školní taška bude vaše dítě provázet každý všední den. A s oblíbeným hrdinou bude i ranní vstávání do školy hned příjemnější. LEGO školní batohy jsou navíc ergonomické a plné praktických vychytávek. Magnetickou přezku lze snadno otevřít jednou rukou, do přední kapsy perfektně pasuje svačinová krabička, bederní a hrudní pás pomáhají lépe rozložit váhu. Uvnitř najdete polstrovanou kapsu na notebook či tablet, elastický pásek pro umístění těžkých učebnic blíž k zádům a odnímatelný rozdělovač. Tašku lze nastavit podle výšky, takže poroste s vaším dítkem několik let. 

V LEGO designu seženete i školní penály, peněženky nebo svačinové krabičky a lahve.

Penál je navíc plně vybavený, kromě školního pera v něm najdete vše. 

 

Dobrý plán = více klidu v rodině

„Za kolik dní už bude víkend?" „Kdy pojedeme za babičkou?" „Jdu dneska do družiny?" Život s malým školákem je plný otázek a na spoustu z nich za vás dětem odpoví magnetická plánovací nástěnka Lyonis. Perfektně drží na ledničce a pokud ji chcete mít jinde (nebo máte ledničku vestavnou), lze dokoupit dřevěný rám s magnetickou plochou, který už připevníte kamkoli. 

Úplně nahoře si děti nastaví aktuální datum a roční období. Každý den tu mohou zaznamenat, jaké je venku počasí a jakou mají právě náladu. A k jednotlivým dnům už společně s dětmi nastavíte, co je čeká za program a jaké mají úkoly. Splnění úkolů můžete odměnit hvězdičkami. Chybí vám v sadě nějaká aktivita? Dokupovat lze nejrůznější magnetky

V dolní části je prostor na uložení všech magnetek. Nástěnka i magnetky jsou omyvatelné a určitě přežijí víc než jedno dítě, takže je může zdědit třeba mladší sourozenec. Škola se vás zatím netýká? Nabízí i variantu pro školkové děti. Nástěnka je stejná, liší se jen výběr magnetů. A až vaše dítě doroste ve školáka, potřebné magnety jednoduše přikoupíte. Magnetky i kalendář se vyrábí v Česku. Autorské hravé ilustrace děti zaujmou, ale současně jsou vkusné i pro dospělé, takže se kalendář opravdu hezky vyjímá i v obývacím pokoji či právě na ledničce. 

 

Svačiny, které děti určitě nevyhodí

Dochází vám fantazie při vymýšlení svačinek pro děti? Zalistovali jsme Velkou svačinkovou bichlí, která vychází jako e-book i v tištěné podobě. Najdete v ní 190 svačinek rozdělených podle ročních období. Recepty preferují sezónní suroviny, které seženete v běžných obchodech.

 

Ohlídá si váš školák všechny svoje věci?

Děti školou povinné si obvykle svoje věci již spolehlivě poznají. Znamená to ale, že je určitě i v pořádku přinesou domů? Aby se vám všechny zapomenuté a poztrácené věci v pořádku vrátily, označte je jménem. Pomohou vám Mininálepky. Drží opravdu pevně a krásně vypadají. Při objednání si sami volíte barvu, typ písma i obrázek. A díky on-line náhledu hned vidíte, jak bude vypadat výsledek. Samolepky mají různé rozměry, protože někde stačí jméno, ale třeba k jmenovce na kolo či školní tašku se vyplatí připojit i adresu a telefonní číslo. 

 

Kam na podzimní prázdniny?

Na první prázdniny se děti mohou těšit v říjnu. Podzimní prázdniny startují ve středu 27. 10. 2021 a končí v neděli 31. 10. 2021. Některé hotely a penziony pro tento termín chystají i tematický animační program. V detailu každého ubytování najdete také doporučené výlety a aktivity

 


Přes 3000 tipů na ubytování i výlety s dětmi