Výlet na hory: Klínovec s dětmi

Na hory nejen v zimě: Klínovec nabízí zábavu i zbytek roku!

„Kam dnes pojedeme, mami, tati?“ Tato otázka z úst našich malých dobrodruhů nás často přivede k úsměvu a zároveň k rozhodování, kde strávit krásný rodinný den. Tentokrát padla volba na Klínovec. Zjistili jsme totiž, že si můžete nahoře půjčit koloběžky a sjet s nimi jedou z tras dolů. A u horní stanice lanovky je navíc nové trampolínové hřiště a pumptrack.

Skoky až k obloze: Hřiště, které všechny baví

U dolní stanice zaplatíte půjčení koloběžek - vyzvednete si je ale naštěstí až nahoře. V ceně půjčení jsou i helmy pro dospělé i děti a lanovka, takže na nejvyšší horu Krušných hor nemusíte šlapat pěšky. A pokud preferujete kola, můžete si je tu půjčit také. Lanovka vás ale nahoru vyveze i s těmi vašimi, pokud si je přivezete s sebou.

Hřiště s obří trampolínou se nakonec stává naším prvním cílem. Najdete ho u horní stanice lanovky. Vstupenka na hřiště je za 100 Kč a jako rodiče oceňujeme, že jsme si tu mohli vychutnat kávu na terase a přitom vidět přímo na děti. Pokud máte akční děti, můžete také zkusit pumptrack, který je hned vedle hřiště. Právě tady se děti na kolech vyjezdí a vyskáčou dosyta.


 

Na kolech a koloběžkách: Adrenalinová jízda krásnou přírodou

U horní stanice lanovky jsme si pak vyzvedli koloběžky. Bezpečnost je při sjezdu na prvním místě – helmy na hlavách, pro mladší děti radši i chrániče na kolena a jde se na to! Trailů je tu hned několik - od nejméně náročného, modrého (který jsme si vybrali pro koloběžky my) až po adrenalinový prudký. Nejméně náročný má 10 km, nejprudší pak vede prudce dolů a měří 3 km. Mile nás překvapilo, že stezky Trail Parku Klínovec jsou přizpůsobeny opravdu všem cyklistům a díky tomu si můžou užít sjezd uprostřed nádherné přírody Krušných hor i rodiny s menšími dětmi.Kdybychom to měli shrnout, tak Klínovec s dětmi je super nápad, když nechcete sedět doma. Od jara do podzimu se tu děti mohou skvěle vyblbnout, a to společně s dospělými. Nebudeme vám lhát, že tatínkové tu mají často nutkání zkusit si sjet i jeden z prudších trailů. :) Dá se tu strávit celý den - z Prahy jste tu cca za 1,5 hodiny. Ideální je zůstat tu na víkend nebo více nocí v jednom z ubytování uprostřed nádherné přírody Krušných hor. V okolí je toho pro rodiny spousta.

Mrkněte i na další aktivity s dětmi v Krušných horách.