Jižní Morava s dětmi: Za Věstonickou Venuší do Amenity Penzionu

Láká vás relax mezi vinicemi se sklenkou výborného vína? Vydejte se na jižní Moravu. A co s dětmi? Když si vyberete správné místo a ubytování, tak to bude relax i s nimi. Zajeli jsme si na víkend do Amenity Penzionu Horní Věstonice a rodinám s dětmi ho můžeme vřele doporučit. 

Čekal nás příjemný dvoulůžkový pokoj, pro syna byla nachystaná přistýlka na rozkládacím křesle. V penzionu jsou i prostornější čtyřlůžkové pokoje, ale ty bývají rezervované dlouho dopředu. Pokud ale máte jedno dítě nebo jedno starší dítě a k němu miminko či batole, bez obav si rezervujte dvoulůžkový pokoj a domluvte si přistýlku. Na přání vám do pokoje přidají i cestovní dětskou postýlku. 

Pokoj si ale moc dlouho neprohlížejme, protože to hlavní, co z Amenity Penzionu Horní Věstonice dělá perfektní místo pro rodiny s dětmi, je obrovská zahrada.

Přímo u terasy restaurace najdete velké dětské hřiště s dřevěnou lodí, houpačkami, pískovištěm i dětským domečkem. 

O kousek dál si s dětmi zahrajete obří šachy či kuželky, ve voliérách můžete obdivovat barevné papoušky.

Co nadchne malé děti i puberťáky? Bazén. Není vyhřívaný, ale na jižní Moravě je teplo často a dlouho.

Kousek od bazénu můžete odpočívat v houpacích sítích a houpacích lehátkách. I když děti obvykle neodpočívají, ale blbnou....i k tomu jsou sítě skvělou příležitostí. 

K penzionu patří také adventure golf s 18 jamkami. Ten si mohou přijet zahrát i neubytovaní hosté. 

A na konci zahrady najdete jezírko plné barevných KOI kaprů.

V ceně ubytování je polopenze. Každé ráno si od 8 do 10 hodin užijete vynikající snídaně a na večeře můžete mezi 18:00 a 20:30. Chutnalo nám moc.

První večer byla na bufetu synova milovaná svíčková a řízečky s bramborovou kaší. Kromě toho saláty, polévky, krájená zelenina, ovoce, dezerty i různé specialitky jako je melounová granita či tataráček z řepy. 

Druhý večer se grilovalo. Takže různé druhy masa, grilovaná zelenina i grilované hermelíny. 

V zahradě nemůžete minout obří sochu Věstonické Venuše. Víte, kam za tou pravou? Originál je uložený ve sbírkách Moravského zemského muzea, v Ústavu Anthropos. Nedaleko Amenity Penzionu ale najdete její věrnou kopii v Archeoparku Pavlov.

Archeopark Pavlov určitě navštivte, bude bavit i malé děti. Je plný interaktivních a audiovizuálních prvků. A po architektonické stránce jde opravdu o skvost. 

Kromě archeoparku, koupání a hraní adventure golfu, jsme během našeho víkendového pobytu stihli krásný výlet přes Klentnici do Mikulova. Můžete vyrazit pešky či na kolech. V penzionu se dají půjčit elektrokola. Část cesty si lze také zkrátit autobusem. 

V Klentnici jsme se zastavili v oblíbené kavárně Café Fara. Byli jsme tu již po třetí a vždy tu od naší poslední návštěvy vybudují něco nového.

V Mikulově jsme se plánovali naobědvat, ale nakonec kombinace nacpání od snídaně a velkého vedra způsobila, že jsme zvládli jen zmrzlinu a pár skleniček vína. 

Vydali jsme se i kousek za Mikulov k památníku železné opony Brána ke svobodě. Cestu lemují naučné tabule s příběhy o úspěšných i neúspěšných pokusech překonání státní hranice. Našeho skoro třeťáka tohle téma téma už velmi zaujalo. 

Rozhodně se do Amenity Penzionu Horní Věstonice moc rádi vrátíme. A to samé platí i o jejich ostatních místech, další najdete ve Špindlerově Mlýně, na Lipně, v Orlických horách a České Kanadě. 

 


Objevte všechna Amenity ubytování