Penzion Staré Časy: skvělá základna pro rodinné toulky Beskydami

Naše testovací výprava do Beskyd nás utvrdila v jednom: tohle nádherné pohoří si rodina může užívat v každé roční době. Nabízí jak koupání, tak lyžařské areály, turistické i cyklo stezky, venkovní i vnitřní aktivity a hlavně překrásnou přírodu. Plus spoustu ubytovacích možností. My si ale zamilovali penzion Staré Časy v obci Horní Bečva.

Penzion Staré Časy se nachází přímo uprostřed obce, naproti jednoho a vedle druhého obchodu s potravinami a smíšeným zbožím. Kolem penzionu je plotem ohraničená zahrada s dětským hřištěm a posezením. Auto můžete v pohodě zaparkovat na parkovišti za budovou.

Penzion i restauraci vede už 13 let s láskou velice milá rodina. Budovu tehdy koupili v dezolátním stavu a vlastní pílí ji dokázali zrekonstruovat na krásný a útulný penzion s jedenácti pokoji. My nocovali v rodinném apartmá, což je pro čtyřčlennou rodinu opravdu prostorný pokoj. K dispozici je zde i pokoj s terasou a venkovní vířivkou, kterou můžou mezi 10. a 18. hodinou využívat hosté, od 18 hodin pak už jen hosté z pokoje číslo 5.

Pro malé děti vám zde rádi půjčí postýlku, nočník, stupátko a v restauraci jídelní židličky. Ohřátí příkrmu není problém, větším dětem můžete vybírat z restauračního menu. My ochutnali úžasnou valašskou kyselici, vynikající paštiku a dcerky oblíbenou svíčkovou. V restauraci je také menší dětský koutek, který vám zaručí pár minut klidu na vaše vlastní jídlo.

Pokud plánujete svatbu, berte tento penzion jako žhavého kandidáta pro vaši oslavu. Prostory jsou tady na to opravdu krásné, což jsme poznali při snídani.

Penzion Staré Časy je skvělým výchozím bodem pro toulky Beskydami. Vede kolem něj krásná cyklostezka, po které se dostanete k přehradě Horní Bečva nebo, vydáte-li se na opačnou stranu, do Rožnova pod Radhoštěm se skanzenem, ti zdatnější až do Valašského Meziříčí. Kousek je to také na Pustevny se Stezkou Valaška, na Radhošť nebo rozhlednu na vrchu Miloňová. Za 15 minut jsme autem dojeli do obce Velké Karlovice a prošli si Kulíškovu naučnou stezku. Vede lesem, má 10 zábavných zastávek a protože není dlouhá, zvládnou jí s přehledem i malí chodci. Chcete-li jít s batoletem, bude lepší nosítko nebo opravdu terénní kočárek.