Na jeden den do Thajska: recenze penzionu Resort Svět

Vyrazili jsme do Thajska. Z Prahy nám to trvalo jen 20 minut jízdy autem. A vy za podobnou dobu můžete být klidně i na Tahiti. Nebo v Mexiku, Španělsku, Indii i v Americe. V Resortu Svět ve středočeské obci Úžice to není problém.

Máte-li rádi neobvyklé ubytování, pak se vám v tomto penzionu bude opravdu líbit. Každý apartmán zde má svůj název podle jiné země a jeho interiér je podle ní také stylizován. V pokoji Egypt tedy čekejte interiér ve tvaru pyramidy, v rodinném pokoji Čína čínskou zeď, v apartmánu Keňa kůže zebry, lvů a antilop a v mezonetu Peru zase malbu Machu Picchu. My se ubytovali v Thajsku, jehož součástí je vířivka a infrasauna. Navíc je v přízemí, takže z pokoje vyjdete přímo ven, kde můžete posedět pod širým nebem a kochat se okolní přírodou.

Resort Svět má velice krásné okolí vhodné pro procházky. V areálu je několik vodních ploch a rybníčků. Což je sice malebné a posezení v altánku u vody příjemné, ale znamená to děti o to více hlídat.

Kde můžete být ale v klidu je dětské hřiště u letního Bistra Ranč. Tady se zabaví batolata i větší děti. Zajděte se určitě podívat i na kozy a lamy. Na nás moc přátelské sice nebyly, ale bylo fajn před výběhy posedět a zvířátka si prohlédnout. 

Se staršími dětmi si můžete u bistra zahrát putting golf. Hrát budete s běžnou golfovou holí a míčkem na minigolfových drahách z kvalitní umělé trávy a překonávat přírodní překážky. Pak se rozhodně stavte na jídlo do bistra. Bylo totiž dokonalé. Od burgeru, přes steak až po pizzu. Vše na jedničku.

Přímo v penzionu si ráno pochutnáte na snídani. My využili krásného počasí a snídali pod širým nebem. A ani tentokrát nás výběr i chuť jídla nezklamala. 

Z Resortu Svět je to kousek do Prahy, takže si můžete udělat výlet za krásami našeho hlavního města. Vyrazit jde také na Obří houpačku nedaleko Úholiček, do History Parku Ledčice nebo zámeckého parku Měšice. Na koupání doporučujeme letní koupaliště Mělník. A za špatného počasí si zajeďte do zrcadlového labyrintu v Líbeznici.