Co podniknout o podzimních prázdninách? Tipy pro každou rodinu

Podzimní prázdniny: čtyři dny volna, spousta aktivit a akcí

Podzimní prázdniny jsou letos ve čtvrtek a pátek 26. - 27. 10. 2023. Spolu s víkendem vás tak čekají čtyři dny volna a to už se dá s dětmi zažít spoustu zábavy. My jsme se zeptali jednotlivých dětských heren, parků, zoologických zahrad a dalších aktivit, co pro děti na podzimní prázdniny chystají a postupně sem vše přidáváme.

A pokud hledáte ubytování na podzimní prázdniny, tady mají ještě volno.

Naše 4 tipy na extra zážitky

1️⃣  🤩 Milujete LEGO? 40% sleva na vstupné do MUSEUM OF BRICKS

Vyrazte s dětmi ve čtvrtek nebo pátek 26. - 27. 10. do jedné z pěti poboček MUSEUM OF BRICKS, na pokladně řekněte kód "EXPLORIO" a máte slevu celých 40 % z ceny vstupného. Uvidíte největší sbírku stavebnice LEGO na světě. Všechny pobočky MUSEUM OF BRICKS najdete zde.

2️⃣ Objevit interaktivní Galaxii Barev a vyhrát opravdické Ferrari

Těžko se to popisuje, o to víc je návštěva super zážitek. Jak pro děti, tak pro dospělé. Děti tu v několika částech vnímají celý svět barev pomocí téměř všech smyslů a tato interaktivní expozice krásně povzbudí jejich představivost. Navíc si s dětmi můžete namalovat obraz, aniž byste se ušpinili od barev a nechat si ho buď poslat nebo rovnou vytisknout. A to třeba i na hrnek nebo tričko.

Nyní navíc za nákup vstupenky online přes e-shop Galaxie barev můžete vyhrát Ferrari!

👉 Více detailů a naši recenzi návštěvy Galaxie barev najdete zde.

3️⃣ Pořádně se vyblbnout ve Fun Areně

Jestli máte v plánu děti pořádně unavit, Fun Arena v Praze je přesně to místo, kam je vezměte. Jen neručíme za to, že se nakonec dobrovolně zapojíte do některé z aktivit a "zničíte" se rychleji, než vaši potomci. Ve zkratce: 4 patra, mimo jiné tu je únikovka, paintball, arkádové hry nebo pořádná bitva s NERFkami. 

👉 Vše o Fun Areně a naši recenzi návštěvy najdete zde.

4️⃣ Zapřáhněte mozek na jedné z únikovek pro děti - o prázdninách se slevou 500 Kč

Únikové hry pro děti jsou skvělým způsobem, jak rozvíjet schopnost přemýšlet a zároveň se zabavit. Na únikovky Gulliverova cesta, Kryštof Kolumbus a Buddhova stopa máte navíc na podzimní prázdniny slevu 500 Kč

👉 Mrkněte sem a rezervujte konkrétní čas, dokud mají ještě volno.

Akce v ZOO o podzimních prázdninách

V Safari parku Dvůr Králové i letos na podzimní prázdniny chystají pro děti akci pojmenovanou Týden duchů. Během něj čeká dýňové menu na zvířata i lidi, Strašidelná stezka pro malé odvážlivce a hlavně po celý týden se můžete s dětmi pustit do oblíbeného dlabání dýní. Týden duchů vás čeká od pondělí 23. do neděle 29. 10. 2023. Více o Safari parku Dvůr Králové najdete zde.

ZOO Jihlava chystá na čtvrtek a pátek pro školáky hry, soutěže o zvířatech, setkání se zvířátky, která zde chovají a prohlídku zoo s průvodcem. Za dítě zaplatíte 300 Kč a v ceně jsou celodenní program, oběd, dvě svačiny, pojištění. Více o ZOO Jihlava najdete zde.

Do Zooparku Zelčín můžete v neděli 29. 10. odpoledne přijít vyřezat dýni a přihlásit se do tradiční soutěže. Dýni si jako dekoraci můžete odnést domů a nebojácné děti se mohou v podvečer vydat na strašidelnou stezku zooparkem. Pro vás, kdo jedete z větší dálky - v Zooparku Zelčín se můžete také ubytovat.

Ti odvážnější se mohou o podzimních prázdninách vydat i do ZOO Liberec - ale tentokrát večer. Od 18 do 20 hodin můžete vyrazit na dva strašidelné okruhy, na kterých vás budou strašit  všemi způsoby: zvuky, tichem, světly i tmou, statickými instalacemi i živými strašidly. Zatímco vy se budete bát, zvířata ne - ta budou v tuto dobu bezpečně zavřena ve svých vnitřních výbězích. Více o ZOO Liberec najdete zde.

V Zooparku Zájezd budou v sobotu 28. 10. od 14 do 19 hodin strašit strašidla. Vydat se můžete na strašidelnou stezku, potkat pohádkové bytosti, plnit s dětmi úkoly a získat spoustu odměn. Více o Zooparku Zájezd najdete zde.

V Jižních Čechách čeká na děti bohatý program v Safari Parku - už od 11 hodin v sobotu 28. 10. tu bude Safari plné strašidel, strašidelné hudby, dekorací i osvětlení. Pro děti jsou připravené dílničky, dlabání dýní, výroba strašáků, fotokoutek, jízda na zvířátkách, soutěže a rukodělné dílničky. Více o Safari Parku najdete zde.

Tropic Hukvaldy má o podzimních prázdninách také otevřeno a děti zde dostanou malý dárek. Můžete tu vidět spoustu nových exponátů - například čelist Mamuta stepního, čelisti žraloků, lebku krokodýla siamského, obří ametystovou geodu, velkou desku se zkamenělými trilobity, zkamenělinu ryby, zub dinosaura a další. Více o Tropic Hukvaldy najdete zde.

Akce na hradech a zámcích o podzimních prázdninách

🍫 Na zámku Loučeň letos mají místo podzimních prázdnin čokoprázdniny. Což pro vás znamená, že děti mají vstup na klasické prohlídky zdarma. Nebo za 60 Kč mohou na speciální čokoprohlídku, na které poznají historii čokolády, ale také budou moci ochutnat její různé druhy. Více o Zámku Loučeň najdete zde.

🐉 Za draky letos vyrazte na hrad a zámek Staré Hrady kousek od Jičína. Draci se tu usídlili a o podzimních prázdninách můžete s dětmi během speciálních dračích prohlídek odhalit i tajemství dračích lektvarů. Více o hradu a zámku Staré Hrady najdete zde.

👻 Ve strašidelném zámku Draxmoor na vás o víkendu 28. - 29. 10. čekají Dušičky. A s nimi opékání špekáčků, tvořivé dílny, malování na obličej, ale i dýně a klasické prohlídky. Více o Draxmooru najdete zde.

Akce v jump a trampolínových parcích o podzimních prázdninách

Jump Family má spoustu poboček po celé České republice a na podzimní prázdniny nachystali rovnou dvě akce: příměstské tábory, ale také sleva 10 % na rodinné vstupné! Stačí při vstupu říci kód "EXPLORIO" a sleva je vaše. Přehled poboček Jump Family najdete zde.

V interaktivním trampolínovém parku Freex v Říčanech u Prahy na čtvrtek a pátek 26. - 27. 10. chystají příměstský tábor #freexcamp pro děti od 5 do 17 let. O FREEXu najdete více zde.

V Jump Areně Tábor chystají z pátku na sobotu první tematickou přespávačku Halloween Jump Night. Na děti čeká noc plná parkouru, skákání a výzev. Více o Jump Areně Tábor najdete zde.

 

Akce v zábavních parcích o podzimních prázdninách

V Oskarově světě u Drážďan vás čeká  kromě klasických aktivit pro děti i tradiční dýňobraní - najdete tu kulisy a dekorazce z 15.000 dýní, XXL fotomotivy a kulisy zvířat z dýní, kulinářské speciality, které se vaří a pečou přímo zde z dýní před očima návštěvníků – dýňová marmeláda, dýňový chléb, pražená dýňová semínka, dýňový flammkuchen a další.  Více o Oskarově světě najdete tady.

Poslední možnost letos navštívit všechny DinoParky je právě o podzimních prázdninách. DinoPark Plzeň, Vyškov a Ostrava totiž zavírají na zimu a přivítají návštěvníky opět až na jaře. Více o Dinoparcích najdete zde.

Aktualizováno 25. 10. 2023