Oskarshausen: Továrna na zábavu

Mohla tady být chátrající výrobní hala, ale díky nadšení a nápadům potomků Oskara Morgensterna stojí na kraji obce Freital barevná továrna na zábavu - Oskarshausen. Dostanete se sem autem či veřejnou dopravou. Pokud pojedete autem, zaparkujete přímo u areálu na velkém bezplatném parkovišti. Dáte přednost vlaku? Od hlavního nádraží v Drážďanech sem jezdí přímý autobus 66/B směr Freital-Deuben, vystupte na zastávce Freital-Windbergallee.

Na ploše 15.000 m2 najdete přes 50 atrakcí a zábavu si tu najdou batolata, školáci, puberťáci i rodiče. Ve vnitřní části si užijete třeba herny, trampolíny, skluzavky či prolézačky. 

Mají tu dokonce speciální zónu pro tatínky, doslova "parkoviště pro muže". 

V Oskarshausenu můžete rozvíjet kreativitu svých dětí, mají tu hned několik dílen. V truhlářském koutku si pod dohledem vyrobí třeba dřevěné zvířátko či stromek.

V keramickém se malují figurky, hrnečky či konvice. Hotový výrobek vám vypálí, vyzvednout si ho můžete za 14 dní, nebo vám ho pošlou poštou. 

Přímo před vašima očima tu vaří marmelády, které můžete ochutnat a následně i koupit v obchůdku.

A nádherná vůně se line z pekárny.

Jako v Medovém ráji ze světa Harryho Pottera se budete cítit v zóně plné sladkostí s lízátkovým kolotočem a dalšími atrakcemi.

Ve světě iluzí si uděláte opravdu originální fotky. Babička s dědou budou určitě nevěřícně koukat, kam všude se děti dostaly.

Návštěva Oskarshausenu je klidně na celý den, v hale najdete několik stánků s s občerstvením a velkou restauraci se samoobslužnými pulty a jídlem na váhu.

Ve venkovní části čeká opravdu obří skluzavka, kolotoče či nafukovací skákadla.

Seberte odvahu a projděte se strašidelným bludištěm.

V letní sezóně přibalte plavky, je tu plno příležitostí k dovádění s vodou či přímo ve vodě. 

V zimní sezóně se tu zase můžete sklouznout po sněhu na tubingové dráze, užít si magickou procházku světelným parkem i nakoupit vánoční dárečky.

Mají vaše děti rády koně? Tady mohou trénovat na dřevěných.

A pak se projet i na živých ponících.

Milovníky autíček zase nadchne okružní dráha. A kdo se chce projet v housenkovém vláčku?

Z Oskarshausenu se vám asi nepovede odjet s prázdnou. V obchůdcích tu mají plno hraček i vlastních výrobků jako jsou marmelády, medy, limonády, lízátka.

 


Prozkoumejte i další rodinné zábavní parky