Boží Dar v zimě i v létě: Vydejte se za Ježíškem kdykoli v roce

Kde končí dopisy s vánočními přání? Na Božím Daru v Krušných horách. Do tohoto kouzelného místa si můžete udělat výlet v průběhu celého roku. Zastavte se na Ježíškově poště a projděte si Ježíškovu stezku plnou úkolů pro malé i velké. Máte to daleko? Vyberte si z ubytování přímo v obci Boží Dar.

Ježíškova pošta Boží Dar

Ježíškova pošta

Od roku 1994 funguje na Božím Daru Ježíškova pošta. Můžete tu do schránky hodit dopis pro Ježíška a také poslat vánoční přání pro svou rodinu a přátele. Vánoční pohledy, dopisy a přání tu do speciální schránky můžete vkládat v průběhu celého roku.  V období od 1. do 23. prosince je všechny orazítkují speciálním vánočním razítkem (každý rok je jiné) a pošlou na uvedenou adresu.

Boží Dar vánoční razítka

Zásilky určené k orazítkování musí mít uvedenou cílovou adresu a nalepenou poštovní známku. V budově s poštou najdete i malé muzeum s modelem lanovky, ukázkami dobových saní i lyží a místní betlém. Vstup je zdarma

Ježíškova stezka plná úkolů

Skvělým nápadem je procházková trasa lesem – Ježíškova cesta. Okruh je rozdělen pro malé děti (cca 6 km) a pro větší (cca 13 km). V infocentru si zakoupíte notýsek, do kterého zapisujete odpovědi na různé úkoly po cestě a na závěr získáte razítko i s malou odměnou. Cesta se dá absolvovat s kočárkem nebo na kolech.

Ježíškova stezka Boží Dar

Ježíškova stezka s úkoly


Prozkoumejte naše tipy na ubytování i výlety v Krušných horách