Kam s dětmi v Praze: tipy na rodinnou zábavu uvnitř i venku

Ano, Praha je v centru plná turistů, ale nenechte se odradit a udělejte si sem výlet i s dětmi, protože je tu co vidět a co dětem ukázat. A to jak venku, tak pod střechou. Podívejte se na několik tipů na místa, která se určitě budou líbit celé rodině.

Království železnic

Stroupežnického 23, Praha 5-Smíchov

Království železnic

Na Andělu, jen pár metrů od obchodního centra Nový Smíchov, najdete ráj pro všechny milovníky vláčků. A pozor, určitě to nebude bavit jen pány kluky, naopak si jízdu tramvají nebo pozorování vláčků, které jezdí zmenšenou replikou České republiky, užijí i holčičky! Je tu také dětský koutek, dozvíte se i něco z historie, takže vyrazte celá rodina a na návštěvu si naplánujte alespoň dvě hodiny.

Království železnic bude děti bavit

 

Galerie ocelových figurín

28. Října 377/13, Praha 1

Galerie ocelových figurín

Sochy z oceli, hmmm, to zní fakt zajímavě 🤔. Ale ono to opravdu zajímavé je. Galerii najdete v samém centru Prahy, přímo u stanice Můstek a ve dvou patrech si prohlédnete sochy z recyklovaného kovu. Jaké sochy? Pohádkové postavy, filmové hrdiny, hudební stars, ale i další celebrity, zvířátka a nesmíme zapomenout na auťáky všeho druhu. 

Najdete tu například legendární trůn ze seriálu Game of thrones, potkáte tu Michaela Jacksona, mimoně, E.T. mimozemšťana a další známé postavy. A víte, jak v galeriích a muzeích nesmí děti na nic sahat? Tak to tu nehrozí. Naopak, pořádně ocelové hrdiny obejměte!

Galerie ocelových figurín Praha

 

Národní zemědělské muzeum

Kostelní 1300/44, 170 00 Praha 7-Holešovice

Národní zemědělské muzeum - odrážedla pro děti

Tohle muzeum je vlastně velká herna pro malé i velké. Samozřejmě se od některých exponátů musí udržovat trochu odstup, ale je to tu hravé a moc zajímavé. Muzeum najdete na pražské Letné, pohodlně zaparkujete skoro před vchodem a na několika patrech včetně střechy si užijete skvělé expozice: Zemědělství, Gastronomie, Život, Voda v krajině, Myslivost, Objevovna, Rybářství, Laboratoř ticha a Jede traktor.

Zkusíte si nakoupit a zjistíte, odkud k vám nákup musí doletět, uděláte si kvíz ohledně plýtvání vody, ulovíte si rybu nebo se projedete na traktoru. A pak zajděte do místní restaurace přímo na dvoře a dejte si něco dobrého.

Národní zemědělské muzeum

 

Zoo Praha

U Trojského zámku 3/120, Praha 7

Pražská zoo je vyhlášená a rodinami s dětmi velmi oblíbená. Když nasadíte trochu tempo, projdete ji za den celou. Lze vstoupit hlavním vchodem, vchodem od řeky nebo horním vchodem – podle toho, u jakých zvířat chcete začít. A že jich tu je! Domácí zoo v dolní části s bazénkem je v létě u dětí jasným favoritem.

Všude se dostanete i s kočárkem, nebo si pro děti můžete půjčit dřevěný vozík a v areálu je hned několik restaurací s různou nabídkou. Pozor, v létě může být parkoviště plné a budete muset zaparkovat dál od zoo, ale dá se sem přijet i autobusem nebo přívozem.

 

Botanická zahrada

Trojská 800/196, Praha 7

Vchod do botanické leží jen kousek od zoo. Nádherné místo, kde najdete rostliny a kytičky všeho druhu, je tu dětské hřiště a spousta interaktivních prvků, louky s lehátky jako stvořené pro piknik a restauraci, kde vám kromě jídla nabídnou i piknikové deky. V tropickém skleníku Fata Morgana pořádají i večerní komentované prohlídky. Během celého roku v botanické zahradě pořádají různé tematické akce, často i s programem pro děti.

 

Stromovka

Bubenečská 170 00, Praha 7

Pražská Stromovka je nádherný park, kam se dá přijít z různých směrů – od holešovického výstaviště, z Letné nebo třeba od zoologické zahrady. Můžete se tu procházet, běhat, udělat si piknik, vyřádit se na hřišti nebo navštívit restaurace Vozovna, u které je velké dětské hřiště, které je opravdu skvělé a dětem se nebude chtít vůbec pryč. A vám určitě také ne, protože si můžete dát kávu přímo u hřiště a děti budete mít na dohled.

Autor článku: Katka Osičková z blogu Mamalive