Užijte si s dětmi Lipno v zimě: Na stezku korunami stromů i na sjezdovky

Lipno je na rodiny s dětmi připravené naprosto parádně. Pro každé roční období i pro každé počasí. Najdete tu obrovský výběr ubytování od apartmánů s vlastní kuchyňkou až po luxusní hotely. Na jeden zimní prodloužený víkend jsme se zajeli podívat do Amenity Hotel & Resort Lipno přímo u břehu přehrady. 

Na výběr jsou hotelové pokoje, plně vybavené domy až pro 8 osob nebo čtyřlůžkové chatky. My se ubytovali v jednom z domů, který je perfektní pro velké rodiny či společnou dovolenou více rodin. 

V domě jsou 4 ložnice, 2 koupelny a 2 terasy. Uvítali jsme velké úložné prostory i vlastní lyžárnu / kolárnu. 

Na snídaně se chodí do hlavní hotelové budovy a stejně jako u ostatních Amenity hotelů se rozhodně budete na rána těšit. Snídaně tu totiž dělají naprosto luxusní. 

V hotelu mají LEGO výstavu Czech RepuBRICK, kam jsme jako hoteloví hosté mohli zdarma. 

Na ploše téměř 2000 m² uvidíte přes 40 gigantických staveb, filmové hrdiny, technické modely na ovládání a všude to žije příběhy LEGO postaviček.

Po návštěvě LEGO světa jsme se dostali až vysoko nad stromy. Stezka korunami stromů je otevřená celý rok kromě Štědrého dne. 

Docela nám foukalo, dokonce se zdálo, že stezku budou muset kvůli větru dočasně zavřít, ale nakonec mohla zůstat otevřená a my si užili nádherné výhledy s minimem lidí. A děti nakonec zhodnotily, že s tím větrem to bylo mnohem dobrodružnější než normálně. 

Po návratu jsme ocenili bazén se slanou vodou a hotelové wellness s vířivkami, finskou saunou, bylinnou saunou, parní lázní a Kneippovým chodníkem.

Konec lenošení a vzhůru na lyže! K lanovce skiareálu Lipno je to od hotelu 1,5 km. Po Lipně jezdí skibus a když budete chtít popojet autem, potěší vás, že parkoviště skiareálu je zdarma. 

Pro malé lyžaře je připravené zábavné výukové hřiště Fox park, které je také zdarma. Konají se tu i nejrůznější animační programy. 

Pokud dostatečně mrzne, mění se přehrada v největší přírodní bruslařskou dráhu na světe, od roku 2009 je lipenská Ledová magistrála zapsaná do Guinessově knihy rekordů. My jsme tu bohužel byli v době, kdy led nebyl dostatečně pevný pro bruslení, tak jsme si jen užívali výhled na vodní hladinu z hotelové terasy s voňavým trdelníkem, které tu pečou. 

Víc už jsme toho za jeden víkend nestihli, ale na Lipně je je plno dalších aktivit, prozkoumejte naší databázi tipů na výlety


Rezervujte si svůj pobyt v Amenity Hotel & Resort Lipno