Vydejte se s dětmi k brněnskému moři: Recenze hotelu OREA Resort Santon

Mezi vánočními dárky jsme našli i poukaz do VIDA! centra, proto jsme využili pololetní prázdniny k prodlouženému víkendu v Brně. Volba padla na hotel OREA Resort Santon přímo na břehu Brněnské přehrady. Čekal nás tu krásný pokoj, který, stejně jako všechny ostatní pokoje tohoto hotelu, prošel nedávnou rekonstrukcí. 

Všechny pokoje mají svůj balkon a výhled z našeho čtvrtého patra byl parádní. A to i přesto, že přehrada teď byla částečně vypuštěná. 

Stačí sejít pár schodů od hotelu a jste rázem v přístavu.

Od dubna do října funguje na přehradě pravidelná lodní doprava. Díky tomu se dá podniknout plno zajímavých výletů nebo si můžete užít dlouhou okružní jízdu. Vydali jsme se po cyklostezce podél přehrady a míjeli plno pláží. V létě to tu je na koupání určitě skvělé. Cyklisty potěší, že v hotelu mají kolárnu. 

Po pár minutách jsme narazili na hezké dřevěné hřiště. Za ním bylo ještě jedno s trampolínami a dřevěným vláčkem. A ještě o malý kousek dál venkovní fitness a pingpongové stoly.

Koupání jsme sice vyzkoušet nemohli, ale led na přehradě se stal taky dost dobrou zábavou.

A koupání jsme si vynahradili hned po návratu do hotelu. V ceně ubytování má každý host denně dvouhodinový vstup do wellness. V provozu je od 7 hodin ráno až do 22 hodin, děti sem mohou do 19 hodin. 

Na ráno jsme se moc těšili, protože OREA hotely si na snídaních dávají opravdu záležet. 

Hotel sice nemá žádnou dětskou hernu, ale děti se mohou těšit na omalovánky s liškou Eliškou a starší děti určitě využijí fotbálek, který najdete hned u vstupu do restaurace.

Po snídani jsme krátce zašli do bazénu. Skvělá volba, byli jsme tam úplně sami. A pak už přišel čas na VIDA! centrum. K němu můžete dojet autem nebo veřejnou dopravou. Zastávka Přístaviště je od hotelu vzdálená jen 500 metrů, do centra se dostanete přímou linkou za 20 minut (jezdí tu linky 3 a 10). Do VIDA! centra jsme dojeli s jedním přestupem, naší cílovou zastávkou byla Křížkovského, jen 100 metrů od vstupu. 

Na návštěvu si vyhraďte alespoň půl dne, centrum je opravdu velké. Detailněji ho můžete prozkoumat v samostatné recenziDalší den jsme se vydali podél břehu přehrady, přes krásnou stezku Zouvalka s výhledy na hrad Veveří k výletní restauraci Stará prádelna. Začátek cesty od hotelu vede po silnici, ale pak už vás čeká příroda a další dětské hřiště. Pokud tu budete v době, kdy již funguje lodní přeprava, můžete se úseku po silnici snadno vyhnout, když doplujete k některé z dalších zastávek. Na stezce Zouvalka jsou místy schody, ale hodně nízké a široké, zvládnete je bez problémů i s kočárkem. 

U restaurace se vám děti změní v piráty, na hřišti na ně totiž čeká úžasná loď i s vlajkou s lebkou a zkříženými hnáty. A vaří tu skvěle.

Víc už jsme toho při tomto prodlouženém víkendu nestihli, ale prozkoumejte i naše minulé tipy, kam s dětmi v Brně. Hotel Orea Resort Santon můžeme jako vaše výchozí místo pro objevování Brna rozhodně doporučit. 

 


Naplánujte si pobyt v hotelu OREA Resort Santon