Outline centrum Jiřičná na Šumavě: Místo pro aktivní rodinnou dovolenou

V Outline centru Jiřičná, v malebné šumavské vesničce uprostřed lesů, vás nuda rozhodně nepotká. Nabízí tu ubytování pro rodiny i větší skupiny a spoustu aktivit pro milovníky přírody, adrenalinu i zvířat. Co všechno tu můžete vyzkoušet a zažít?

Lanové centrum i lezecké skály

Kousek za vesnicí má Outline centrum Jiřičná svůj vlastní lanový park. Vyzkoušejte svou odvahu a vydejte se až do korun stromů. Otevřeno je během letních prázdnin každé úterý, ale skupiny nad 10 osob si mohou domluvit termín individuálně. V Jiřičné si také můžete zkusit horolezectví. Půjčí vám vybavení a vysvětlí základy lezení i slaňování. Nemáte s tím zatím žádnou zkušenost? Vůbec nevadí, lezení je vhodné pro začátečníky a mírně pokročilé.

Vodácké dobrodružství na Otavě

Stejně jako u lezení, nemusíte mít žádné vodácké zkušenosti a přesto si užít skvělý den na řece. Celou dobu s vámi bude zkušený instruktor, pluje se ze Sušice k hradu Rábí, v závislosti na stavu vody se volí mezi raftem a kánoí. Plavby se konají během letních prázdnin každou středu, skupiny nad 15 osob si mohou domluvit termín individuálně.

Vzhůru do přírody

Poznejte okolní přírodu trochu jinak. Každou prázdninovou neděli můžete vyrazit na procházku s průvodcem, plnou zajímavostí i historie okolních míst. Procházku zakončíte společným táborákem a opékáním buřtíků. Perfektní jsou také kurzy přežití v lese. Naučí vás rozdělat oheň bez sirek či zapalovače a najít si jedlé rostliny a byliny. Na vlastnoručně rozdělaném ohništi si společně uvaříte oběd. Kurzy se konají každé prázdninové pondělí a pro zájemce uspořádají i noční kurz s přenocováním v lese. 

Zažijte pořádnou bitvu

V Outline centru vám půjčí vybavení na paintball a v rozmanitém lesním terénu si užijete napínavý boj a vyzkoušíte své taktické dovednosti. Paintball se hraje ve dvou týmech, každý člen začíná s 200 náboji, hra je vhodná pro dospělé a děti od 14 let. 

Horská kola a koloběžky

K zapůjčení tu mají také horská kolaPoradí vám vhodné trasy v okolí a automaticky dostanete i helmu, set na opravu ušlého kola a telefonní číslo pro případ nouze. Láká vás sjezd na koloběžkách? Malý autobus vás vyveze na vrchol kopce Svatobor. Po krátké instruktáži, seznámení se s koloběžkou a bezpečnostních pokynech vás čeká 5 km dlouhý sjezd

Výlety v koňském sedle

Říká se, že nejkrásnější pohled na svět je z koňského sedla. Můžete se o tom přesvědčit v místní jízdárně, kde vám vysvětlí vše potřebné a vezmou vás na vyjížďku do okolí

A kde budete bydlet?

Po dni plném zážitků a dobrodružství si budete potřebovat pořádně odpočinout. Vybrat si můžete mezi budovou Outline centra s možností polopenze či plné penze a penzionem Tvrz se společnou kuchyní, prostornou oplocenou zahradou s posezením a letním barem.