Apartmány Korzo Lipno: Pár kroků na pláž, bobovku, do bazénu, i k lanovce

Lipno je pro rodinnou dovolenou perfektní destinací. Najdete tu cyklostezky, skiareál, aquapark, písčité pláže, dětská hřiště, Stezku korunami stromů či Království lesa. Ke všem hlavním atrakcím to budete mít kousek z apartmánů Korzo Lipno v Lipně nad Vltavou. Do jednoho z nich jsme se vypravili na poslední prázdninový víkend. 

Ubytovali jsme se ve čtyřlůžkovém apartmánu A1-5. Má samostatnou ložnici s manželskou postelí a jednolůžkem s možností vytažení čtvrté postele. Obývací pokoj je propojený s plně vybaveným kuchyňským koutem a k apartmánu patří i samostatná lyžárna/kolárna. 

Nechybělo nám vůbec nic. Apartmán je vybavený i pro delší dovolenou, takže tu najdete troubu, pračku či sušák na prádlo. Rodiče malých dětí ocení dostatek dětského nádobí a milovníci kávy zase kapslový kávovar, kapsle lze zakoupit na recepci. Připravené jsme měli i náhradní sáčky do koše a tablety do myčky. 

Na malé hosty tu jsou skvěle připraveni, takže plno vybavení můžete nechat doma. V apartmánu jsme našli nočník, dětský stupínek i wc sedátko. Ve skříni čekala i krabice hraček a zábrana k posteli. 

Každý z pokojů má svou terasu, na té u obývacího pokoje můžete ráno posnídat, je na ní stolek a židle. 

Po vybalení jsme se vydali k bobové dráze. Cestou jsme objevili krásné dětské hřiště v parku u Lipno Lake Resortu.

Za malou chvilku jsme z hřiště došli ke spodní stanici lanovky, která jezdí i v letní sezóně. Doveze vás až ke Stezce korunami stromů a Království lesa. Ale my už vyhlíželi bobovku.

Je parádní. Jako jediná v Česku má dvě dráhy - starší korýtkovou a novější horskou. Korýtkovou už známe dobře, ale ta horská byla premiéra. A líbila se nám moc, u jedné jízdy jsme nezůstali. U bobové dráhy si děti pohraji i na krásném dětském hřišti, zajít si můžete do restaurace a o kousek dál je rybníček s možností vypůjčit si rybářské pruty. 

Kousek od lanovky a bobovky už zdálky láká vyhlášená cukrárna Povidloň. Mají výbornou zmrzlinu a vitrínu plnou zákusků. Hlavním lákadlem je právě šumavský Povidloň, po kterém se jmenuje celá cukrárna. Chutnal skvěle. 

Přehrada je největší vodní plochou v Česku a v přístavu jsme se cítili skoro jako u moře. Písečné pláže jsou volně přístupné, všude najdete plno půjčoven šlapadel, lodí či paddleboardů.

Kolem vody vedou nenáročné cyklostezky, takže ideální pro cyklovýlety s dětmi, in-line brusle nebo pro procházky s kočárkem. 

Lipno křižují pravidelné linky lodí nebo se můžete vydat na okružní vyhlídkovou jízdu. Na lodi funguje i bar, takže si výhled můžete ještě vylepšit drinkem a pro děti třeba limonádou. 

U cyklostezky z Lipna nad Vltavou do Frymburku jsme objevili areál Rybar Lipno. Grilují a udí tu ryby z vlastních sádek, na děti čeká hřiště, šlapadla či zastřešený LEGO koutek. Vyzkoušet si tu lze wakeboarding a zahrát si můžete třeba petanque nebo fotbal.

 


Podívejte se na volné termíny v apartmánech Korzo Lipno