Recenze hotelu Kristián na Šumavě: Parádní volba pro rodiny s dětmi

Hotel Kristián letos v zimě navštívila Katka z blogu Brněnská máma a byla nadšená. Podívejte se na její fotky i tipy a naplánujte si sem svou příští dovolenou. Nebudete litovat.

Místo pro naši letošní zimní dovolenou jsem hledala opravdu dlouho. Měla jsem totiž několik jasných požadavků. Za prvé, chci si odpočinou, tzn. odmítám vařit, v úvahu tak připadaly jen hotely a penziony. Za druhé, chci, aby v hotelu bylo vyžití pro děti a tím nemyslím jen pár ušmudlaných hraček v koutku. Za třetí, chci, aby přímo u ubytování byl vlek a lyžařská škola pro děti. Za čtvrté, chci, aby se v okolí hotelu daly podnikat výlety. Za páté, chci, aby měl hotel dobré recenze, abych se pak na místě třeba nedivila. A konečně za šesté, chci, aby hotel nabízel apartmány s oddělenými ložnicemi, jsem přeci na dovolené, tak nebudu chodit spát s dětmi v osm hodin, ale raději si dám vedle v pokoji s manželem ještě skleničku nad partií Scrabble.

A všechny tyto požadavky splnil na výbornou Hotel Kristian V Kubově Huti na Šumavě, aspoň podle referencí a fotek. A jaká byla skutečnost? Ještě lepší!Hotel je nově a opravdu citlivě zrekonstruovaný. V interiérech dominují přírodní materiály, hlavně šumavské dřevo. Objednala jsem nám dvoupokojový apartmán a mohu říct, že byl opravdu prostorný a útulný. Dcera pak byla naprosto nadšená z velké herny a samozřejmě bazénu.

Také strava byla vynikající, hlavně tedy snídaně. Tak široký výběr jídla jsem dlouho nezažila. Každé ráno nás čekaly mísy s čerstvým ovocem, voňavé pečivo, domácí buchty, vajíčka, párky, pro děti třeba krupičná kaše nebo pudinky a jogurty. Samozřejmostí byla káva, čaj, kakao a dobré džusy…každý si vybral. Obědy a večeře si pak člověk řešil po svém, nabídka hotelové restaurace byla široká a každý den se obměňovala denní nabídka. Ceny jídel v restauraci jsou možná vyšší, ale zase cena odpovídá kvalitě. V nabídce jsou také dětská jídla. 

Ale pro co hlavně jsme jeli na hory? Aby se čtyřletá dcera poprvé postavila na lyže. Přímo naproti hotelu Kristián je menší svah s vlekem typu poma a lyžařskou školou s lanovým vlekem. Dceři jsme postupně domluvili čtyři individuální hodiny s moc milým instruktorem a výsledkem bylo, že nakonec už jezdila sama, a dokonce se mnou sjela i velký svah. Pokud jste zkušenější lyžaři, určitě doporučuji vyrazit za lyžováním třeba na Kvildu nebo do nedalekého Německa. Rodinný ski areál Mitterdorf leží zhruba jen 20 km od hotelu a tady už si opravdu zalyžujete pořádně.

Co se týče výletů v okolí hotelu, tak nelze opomenout výlet na rozhlednu Boubín. Cesta vede lesem přímo od hotelu, připravte se zhruba na 4,5 km do mírného kopce a zpátky zase 4,5 km z kopce. Každopádně výlet určitě stojí za to, rozhledna je krásná. Nám zabrala cesta i se stavěním sněhuláka a svačinou zhruba 4 hodiny.

Nespornou výhodou hotelu je jeho blízkost k železniční trati. Jen pár metrů od hotelu se nachází Kubova Huť, nejvýše položená železniční stanice v České republice. Železniční trať spojuje města Vimperk a Volary a vy si tak můžete klidně i s kočárkem udělat výlet do šumavských měst a vesnic. Vlaky na trati jsou totiž nízkopodlažní a opravdu supermoderní. Takovým jsem ještě nejela.

My si udělali vláčkovýlet do obce Lenora, kde najdete mimo jiné i slavný dřevěný krytý most rechle. A pro děti tu mají také krásné dětské hřiště.

Náš další, tentokrát automobilový výlet, směřoval na Kvildu. Nemohli jsme vynechat návštěvu místní věhlasné pekárny a mini pivovaru. A pak také Návštěvnického centra Kvilda, kde vás čeká jelení a rysí výběh. A my měli dokonce to štěstí, že jsme jak jeleny, taky rysy viděli (zrovna totiž probíhalo jejich krmení). Před návštěvnickým centrem opět najdete pěkné dětské hřiště a uvnitř si můžete koupit třeba kávu nebo pro děti plyšového rysa na památku.

Sečteno podtrženo, hotel Kristián byl parádní volbou a určitě jsme zde nebyli naposledy!!! A dokonce i to Scrabble, stejně jako další deskovky, vám v hotelu půjčí, tak je nemusíte tahat s sebou.

 


Přes 3000 tipů na rodinné výlety i dovolené