Rodinné výlety v okolí Zlatých Hor: Hledejte zlato, hrajte si a objevujte

Pro letošní letní dovolenou si Katka, kterou můžete znát z blogu Brněnská máma, zvolila Zlaté Hory. Inspirujte se jejími tipy a naplánujte si svou příští dovolenou právě do Jeseníků. V naší databázi najdete tipy na hotely, penziony i chaty a chalupy

1) Lázně Jeseník

Lázně Jeseník jsou doslova rájem pro rodiny s dětmi. Přímo u parkoviště lázeňského hotelu Priessnitz najdete krásné velké dětské hřiště s prolézačkami pro děti každého věku. Jsou tu i lanové překážky a obří skluzavky.

Velké nadšení u dětí jistě sklidí místní volně přístupný balneopark se spoustou vodních nádrží, sprch, chodníčků a vodních trysek.

My si v lázních udělali příjemnou vycházku kolem Obří výhledny, Háje víly Ozdravy a Domečku hejkala Zurčaly až k druhému balneoparku u pramene Anna. Děti byly nadšené místním bosonohým chodníčkem i ochutnávkou pramenů.

Zbude-li vám v Lázních Jeseník nějaká chvilka času, nebo vám nebude přát počasí, můžete vzít děti do místního Lego muzea, kde je pro ně připravená i Lego herna.

Návštěvu lázní doporučuji zakončit v místní kavárně a dortírně Vinckovo. 

 

2) Zlatokopecký skanzen Zlaté Hory

Skanzen s replikou zlatorudných mlýnů, hornické osady a tavící pece najdete v krásné přírodě Zlatých Hor. Dětem se bude jistě líbit možnost vyzkoušet si na vlastní kůži rýžování zlata.

Velmi povedené je i místní hřiště.

Ve skanzenu je také několik dřevěných vyhlídkových věží.

Po návštěvě skanzenu doporučuji zajít na oběd do Buffet Lukas ve Zlatých Horách. Výborné domácí jídlo za pár korun, čerstvě napečené koláče a dětská židlička k tomu. Co víc si přát?

 

3) Park Sanatoria Edel

Přímo u dětského Sanatoria Edel ve Zlatých horách najdete krásný volně přístupný park plný aktivit.

Těšit se můžete na několik dětských hřišť, bosonohou stezku, keřový labyrint i venkovní posilovnu. Připraveno je i občerstvení a sociální zázemí. U parku můžete využít velké bezplatné parkoviště.

 

4) Údolí Bílé Opavy

Nádherný výlet z Karlovy Studánky údolím Bílé Opavy až k horské chatě Barborka. Pro ty zdatnější klidně až na Praděd. Cesta vede často přes vodu, čekají vás můstky, schůdky, malé žebříky, klouzavé kameny, prostě zábavné přírodní atrakce pro každé chodící dítě.

My měli s sebou v nosítku i jedno nechodící a výšlap s ním byl teda fuška, ale stálo to za to.

 

5) Rejvíz

Pohodová procházka klidně i s kočárkem na vás čeká na Rejvízu. Trasu jsme začali u parkoviště penzionu Rejvíz a pokračovali po žluté turistické značce směrem na Bublavý potok.

Cestou potkáte terénní stanici stráže přírody s pokladnou, kde se vybírá menší příspěvek na údržbu stezky. Za pokladnou už pokračujete po dřevěných chodníčcích a dojdete až Velkému mechovému jezírku. Celá trasa měří zhruba 3 km a je přístupná v letní sezóně od května do října.

 

6) Bělá v pohybu

Skvělé místo pro všechny sportovní nadšence libovolného věku najdete v obci Bělá pod Pradědem. Vnitřní sportovně zábavní centrum se skládá ze dvou částí. V přízemí ve Světě sportu si můžete vyzkoušet různé sportovní disciplíny – například biatlon, lyžování, lezení, TRX či všemožné lanové překážky. Můžete si také na specializovaném přístroji zjistit svou fyzickou kondici.

V druhém patře pak najdete hernu Dětský svět, kde si užijí i ti nejmenší. Je tu bazének s balonky, dřevěnými kostičkami, najdete tu různé naučné panely a velkou průlezku se skluzavkou. My si návštěvu Bělé v pohybu užili o to víc, že jsme tu byli úplně sami.

 


Naplánujte si dovolenou v Jeseníkách