Svět Medúz na Pankráci: 38 akvárií, 10.000 medúz a videomaping

Víte, že medúzy existují na světě již miliony let? Byly tu dokonce ještě před dinosaury. Za těmito fascinujícími tvory nemusíte až k moři, stačí si udělat výlet na střechu nákupního centra Arkády Pankrác na Praze 4. Najdete tu jediné medúzárium v Evropě. Na světě jsou jen dvě podobná místa, v Kanadě a v Japonsku.

Jak se dostanete do Světa Medúz?

Cesta sem je úplně jednoduchá, stačí dojet linkou metra C do zastávky Pankrác. Dostanete se přímo do nákupního centra, vyjeďte až úplně nahoru a na střeše už uvidíte vstup do fascinujícího Světa Medúz. Přijet samozřejmě můžete i autem a zaparkovat na parkovišti nákupního centra.

Po zakoupení vstupenky se ocitnete v úplně jiném světě, v říši medúz. 

Celkem je tu 38 akvárií a medúz v nich žije přibližně 10.000. Jejich tvary a barvy jsou naprosto fascinující. U každého akvária se dočtete informace o tom, kde daný druh žije i jak moc je jeho žahnutí pro člověka nebezpečné.Akvária jsou ve dvou patrech, které kromě schodiště spojuje i skluzavka.

Kolem největšího akvária probíhá audiovizuální show s laserovými efekty, která vás vtáhne do světa hluboko pod hladinou i do dalekého vesmíru. 

Určitě nevynechte návštěvu bistra, kde vás čekají dechberoucí efekty na stolech i stěnách.

U dětských stolků najdete obrázky a fixy. Po vybarvení obrázek naskenujete a bude se promítat na jedné z interaktivních zdí. Ty jsou tři - s medúzami, s kosmonauty a s vesmírnými raketami. Reagují na dotyk, takže můžete s promítanými obrázky hýbat. 

K bistru patří i venkovní terasa a z ní vedou schody na střechu s hřištěm plným trapolín.

Tady se děti opravdu vyřádí a když vám bude horko, osvěžte se sprškou.

 


Naplánujte si výlet do Světa medúz