Apartmány pod Mariánskými schody: Kousek na sjezdovky a perfektní herny pro malé i velké

Jednu recenzi Apartmánů pod Mariánskými schody už na webu máme. Pro letní dovolenou byly naprosto perfektní. Ale co v zimě? Vyslali jsme na průzkum maminku Markétu s manželem a dvěma holčičkami. Podívejte se na jejich tipy, kam vzít děti na lyže i kam si udělat výlet zasněženou přírodou Jizerských hor. 

Do apartmánů Pod Mariánskými schody v Desné jsme se vydali na prodloužený víkend začátkem března, abychom si ještě užili poslední sníh a naposledy vyvětrali lyže. Pokud máte děti, jsou Apartmány Pod Mariánskými schody skvělou volbou, opravdu se tu vyřádí. K dispozici jsou dvě herny (jedna pro nejmenší, druhá pro starší děti a dospělé), velká tělocvična a společenská místnost – zabaví se opravdu všechny věkové kategorie.

Každý apartmán nese jméno nějaké zajímavosti v okolí, my bydleli v apartmánu č. 5 - Kaskády Velká Desná. Jde o plně vybavený byt s ložnicí s manželskou postelí, pokojíčkem pro děti a obývacím pokojem s kuchyňským koutem a jídelním stolem. Pro nejmenší děti vám připraví postýlku, nočník, redukci na wc i stupátko k umyvadlu.

V době našeho pobytu už moc sněhu kolem apartmánů nebylo, ale ničemu to nevadilo, protože na okolních sjezdovkách panovaly stále ideální lyžařské podmínky. Za nás určitě doporučujeme lyžování ve skiareálu Černá Říčka, od apartmánů se sem dostanete autem za pár minut. Lyžařský areál je sice menší, ale pro rodiny s malými dětmi naprosto dostačující. Navíc velké plus pro nás bylo to, že u vleku se netvořily žádné fronty. Něco dobrého na zub si můžete koupit v malém bufetu pod sjezdovkou. 

Na lyže jsme se vydali i do vesničky Příchovice, od Desné vzdálené přibližně 7 kilometrů. Lyžařský areál U Čápa je také ideální pro rodiny s dětmi a v restauraci U Čápa skvěle vaří. Rodiče určitě ocení také moc dobré pivo.

Po lyžování jsme si ještě zašli na blízkou rozhlednu Štěpánka. Pro děti přibalte pekáč nebo sáňky, na zpáteční cestě je rozhodně využijí.

A naším posledním výletem byla Protržená přehrada na Bílé Desné a Vodní nádrž Souš. Od Apartmánů pod Mariánskými schody se sem dostanete bez problému pěšky i s malými turisty. Protržená přehrada je mojí srdeční záležitostí a určitě stojí za to navštívit ji jak v zimě, tak v létě. 

 


Vydejte se do Apartmánů pod Mariánskými schody