Galaxie barev: ráj pro dětskou fantazii

To, co uvidíte a zažijete v Galaxii barev, jsem nebyla předem schopná slovy popsat ani svým kamarádkám. To se prostě musí zažít na vlastní kůži. A že návštěva stojí za to snad potvrdí fakt, že jsme tady s dcerou strávily 3 (!) úžasné hodiny.

Galaxii barev objevíte v obchodním centru na pražském Chodově. Centrum je poměrně rozsáhlé, proto doporučuji zamířit nejdříve k informačnímu panelu a Galaxii barev si najít v mapě obchoďáku. Pak už ho najdete snadno na stejném místě, kde se nachází i malování akrylovými barvami Playpaper.

Při vstupu dostanou dospělí i děti deštník (pro prcky mají malinké, které unesou) a vydávají se na pouť vesmírem barev. Stačí držet deštník nad hlavou a můžete se kochat neskutečnými kombinacemi barev a tvarů, které se na něj promítají. Cestou se zastavte v zrcadlové místnosti a nechte proudit tok myšlenek i slov vašich dětí. Jejich čistá duše a nekončící fantazie tady bude ve svém živlu.

Po další procházce pod deštníkem dorazíte do místnosti s obří krychlí, na kterou jsou promítány barvy. Opět se zastavte, obdivujte, povídejte si... budete překvapeni, co děti vidí a co se jim odehrává v hlavičkách. 

Z místnosti s obří krychlí se projdete zrcadlovým tunelem, ve kterém pod vámi plynou různé barvy. Ty se díky zrcadlům odráží donekonečna všude kolem vás.

Skvělá zábava, kde jsme se zdržely opravdu dlouho, byla v tmavé místnosti. Ze stropu zde visí baterky, kterými po jejich rozsvícení můžete malovat a psát na stěnu. Světlo po chvilce zmizí a jde malovat zase od začátku.

Po psaní na stěnu dorazíte k atrakci číslo 1 pro děti - široké skluzavce, která vydává zvuk při sklouznutí dolů i při vybíhání po ní nahoru. Při sjezdu také děti "rozráží" míčky promítané na skluzavku. V rohu místnosti se skluzavkou, objevíte malý "bazének" se skutečnými míčky

V další části Galaxie barev vás čeká místnost plná malování. Tentokrát ale bez toho, abyste se zapatlali barvami - maluje se pomocí rukou nebo elektronických kyvadel na obrovský displej. Na displeji si navolíte barvy, intenzitu i druh čar a rozhoupete elektronické kyvadlo. A takto můžete "malovat" velice, velice dlouho. Nebudete-li s výtvorem spokojeni, stačí ho jedním ťuknutím smazat. Bude-li se vám výsledná malba líbit, vytisknete si QR kód. Pomocí něj si zobrazíte svůj výtvor v počítačích vedle a současně si ho zde můžete nechat zaslat v tiskové kvalitě na e-mail, případně si ho rovnou objednat vytištěný na tričku či hrníčku.

Vaše děti se ještě vyřádí u stěny, na kterou jsou promítány zlaté paprsky a dotykem z nich mohou udělat ohňostroj. Pak vás čeká poslední část vašeho putování. Robotická show s vyprávěním příběhu. Nás holky sice nebavila tolik, jako předchozí části Galaxie barev, ale starší děti - a především kluky - bavit bude.

Co říct o Galaxii barev po její návštěvě? Než jsme sem šly, nevěděly jsme moc, co si pod tímto jménem máme představit a co čekat. Nakonec jsme odcházely velice spokojené, že jsme prožily nečekaně dlouhý čas v krásné a naprosto neskutečné realitě. Pro dětské myšlenky a představivost je to naprosto úžasné místo a díky hravě pojatým různorodým částem si to tu užijí i ti nejmenší.