Kam s dětmi v Praze? 10 tipů na místa, kterými zaručeně zabodujete

Praha je plná aktivit pro rodiny s dětmi. V každém ročním období a za každého počasí. Vybrali jsme 10 míst, která vaše děti zaručeně nadchnou. A ani dospělí se rozhodně nudit nebudou.

Svět medúz: 38 akvárií, videomapping, interaktivní stěny, trampolínové hřiště

Na světě jsou 3 velká medúzaria - v Kanadě, Japonsku a v Praze na střeše obchodního domu Arkády Pankrác. Hned za vstupem se dostanete do tajemné říše medúz, které žily na zemi už dávno před dinosaury. Kromě 30 druhů medúz uvidíte fascinující videomapping kolem největšího akvária, které se možná v budoucnu ocitne i v Guinnessově knize rekordů. V bistru děti na dlouhé chvíle zabaví interaktivní stěny - stačí vybarvit obrázek medúzy, kosmonauta nebo vesmírné rakety, nascanovat a objeví se na zdi, kde s ním můžete pohybovat. Na střešní terase se zase pořádně vyřádíte na trampolínovém a kuličkovém hřišti. 

LEGO muzeum: Vydejte se do světa kostiček

Víte, že největší soukromou LEGO sbírku na světě najdete v Česku? Do jednoho muzea se ale nevešla, proto je rozdělená do 5 LEGO muzeí, to největší a nejstarší z nich můžete navštívit v Praze, jen pár kroků od stanice metra Národní třída. Těšit se můžete na modely historické i ty nejnovější. Svou vlastní fantazii uvedete v realitu ve velké LEGO herně a domácí sbírku rozšíříte v LEGO obchodě, kde seženete i v obchodech málo obvyklé limitované edice. 

Kukuřičné bludiště: Kdo najde cestu ven jako první?

Pole s kukuřičným bludištěm byste v Praze asi nečekali. Ale je tady. Samozřejmě musíte popojet dál od centra města, bludiště Kukuřičáci najdete v pražské čtvrti Ďáblice. Otevírá se v červnu či červenci, záleží na tom, kdy dosáhne kukuřice potřebné výšky. A hledat cestu z bludiště pak můžete každý den až do konce září. V bludišti vás čekají nejrůznější úkoly a s mobilní aplikací si porovnáte svůj čas se všemi ostatními návštěvníky. Podaří se vám zdolat rekord?

Zoologická zahrada: Zabaví vás na celý den

Pražská zoologická zahrada není sice v Česku největší rozlohou (největší je Zoopark Chomutov) , ale počtem zvířat jednoznačně ano. Díky moderním expozicím, atraktivním zvířatům i perfektní péčí o ně se Zoo Praha pravidelně objevuje na předních pozicích žebříčku nejlepších zoo na světě. Seznam vyhlašuje TripAdvisor, nejlépe se pražské zoo vedlo v roce 2015, kdy byla na krásném čtvrtém místě. Na návštěvu si vyhraďte celý den a určitě děti vezměte i do Rezervace Bororo s velkým hradem plným prolézaček. 

Národní zemědělské muzeum: Interaktivní muzeum baví malé i velké

Muzeum o zemědělství možná na první pohled nezní nijak zvlášť zábavně, ale opak je pravdou. Národní zemědělské muzeum je vlastně obří hernou, kde se dá strávit celý den a ještě vás děti budou přemlouvat, ať ještě neodcházíte domů. Dráha se šlapacími traktory a odrážedly či dětský elektrický bagr vás upoutají hned v přízemí. V expozici Rybářství se můžete obléct do rybářského oblečení a lovit dřevěné ryby. Mají tu i živé v akváriích a podíváte se, jak to vypadá pod hladinou rybníka. V expozici o jídle si děti vyhrají v obchůdku i při hře na vaření či poznávání surovin dle vůně či hmatu. Na střeše uvidíte nejrůznější druhy českých plodin, nahlédne do včelího úlu a ještě si užijete parádní výhled na Prahu. 

Chocolate Experience Center: Svět plný čokolády a fantazie

Mezi průmyslovými halami v Čestlicích se skrývá vchod do čokoládového světa. Poznáte celou cestu čokoládového bobu z plantáže až do tabulky čokolády. Na workshopu si můžete vytvořit čokoládová lízátka nebo krásně zdobenou tabulku čokolády. A při čekání na ztuhnutí vašich výrobků vás čeká obrovská herna plná atrakcí i s dinosaury a ztroskotanou vesmírnou lodí. Prozkoumejte tohle kouzelné místo v naší recenzi na blogu

Únikové hry Trap As Mamas: Do Jumanji i za Shrekem 

Dvě únikové hry speciálně pro rodiny s dětmi najdete ve sklepě jednoho z karlínských činžáků. Hra Jungle je vytvořená na motivy známého filmu Jumanji. Podaří se vám zdolat všechny nástrahy a dohrát hru až do konce? Nebo někoho pohltí džungle navždy? Druhá hra Zlobr vás zase přenese za Shrekem a Fionou. Pomůžete je vysvobodit, aby mohli být spolu a vše mělo ten správný pohádkový happy end?

Praha jak ji neznáte: Zábavné procházky plné legend

Myslíte si, že znáte Prahu a její legendy dokonale? Na zábavných komentovaných procházkách s úkoly se určitě i vy dozvíte mnoho nových informací. Vyberte si jednu z procházek a vydejte se objevovat naše hlavní město s úžasnou historií. 

Dinopark na střeše Galerie Harfa: Cesta do dávné minulosti

Vydejte se s dětmi na cestu časem o mnoho let zpět. Dinopark na střeše nákupního domu Galerie Harfa vás přenese mezi dinosaury. Kromě obřích prehistorických ještěrů uvidíte i krátký animovaný film a můžete si zahrát na paleontology při odkrývání kostry v písku. 

Toulcův Dvůr: Kousek vesnice ve městě

O tom, že hned vedle sídliště může existovat fungující vesnický statek se přesvědčíte v Toulcově dvoře. Středisko ekologické výchovy tvoří komplex památkově chráněných budov a přírodní areál s ovocným sadem, polem, loukou, lužním lesem i mokřadem. Areálem vás provede naučná stezka a při návštěvě se zblízka seznámíte také s celou řadou zvířat.


 


Prozkoumejte i naše další tipy, kam s dětmi v Praze