PRAHA, jak ji neznáte: Rodinné procházky plné tajemných příběhů

Poloprázdné ulice historické Prahy teď lákají k procházkám víc než kdy jindy. Vydejte se do centra Prahy i s dětmi, rozhodně si to užijete. Tajemství, úkoly i strašidelné historky děti milují a my pro vás máme tip na zážitkové rodinné procházky, které vás provedou Prahou s jejími legendami a pověstmi.

PRAHA, jak ji neznáte, cílí na rodiny s dětmi mladšího školního věku, ale jelikož procházky trvají necelé dvě hodiny, zvládnou je i mladší sourozenci a trasy bez potíží projedete také s kočárkem. Děti zabaví kvízy a hádanky, za jejich splnění na ně čeká překvapení.

Prohlídek pro rodiny je pět a když se vám procházky Prahou zalíbí, můžete sbírat nálepky do připravené soutěžní karty. Za čtyři nálepky potom získáte pátou procházku zdarma.

1) Tajemné průchody a legendy Starého Města

Křivolaké uličky, kočičí hlavy, domovní znamení, skryté průchody. Uslyšíte o bezhlavém rytíři, o Golemovi, ale také o stavbě staroměstských hradeb a králi Karlovi IV. Děti po cestě budou hledat domovní znamení a odpovědi na hádanky, takže nuda určitě nehrozí.


Termíny a vstupenky


 

2) Nový Svět a Hradčany plné pověstí

Jak se žije v klášteře, smí mniši mluvit a chodí také někdy ven? Jaká pověst se vypráví o loretánských zvoncích? Proč a jak slavný astronom Tycho de Brahe přišel o nos a jak tento problém vyřešil? Na této procházce se tohle všechno dozvíte.


Termíny a vstupenky


 

3) Vyšehrad a jeho tajemství

Vyšehrad, umístěný na vysoké skále nad řekou Vltavou, je místo úzce spjaté s naší nejstarší historií, ale také s mnoha legendami. Jedna například vypráví o vojsku, ukrytém v jeskyni uvnitř skály, ale uslyšíte i o Libuši, tajemných Čertových kamenech nebo o Horymírovi se Šemíkem a jejich dalekém skoku.


Termíny a vstupenky


 

4) Hledej zlato na Pražském hradě 

Že na pražském hradě sídlili čeští králové, je věc známá. Že tam také pobývali alchymisté, kteří měli za úkol vyrobit umělé zlato, a další zajímavosti se dozvíte na procházce po nejrozsáhlejším hradním komplexu na světě. Uvidíte výměnu stráží, podíváte se do Zlaté uličky, a samozřejmě se dozvíte i něco o místních strašidlech.


Termíny a vstupenky


 

5) Karlův most s bojovkou

Byl Karlův most opravdu postaven z vajec? Dozvíte se to na této procházce, kde si v rodinných týmech zahrajete i malou bojovku. Podíváte se, jestli voda dosahuje k vousům takzvanému Bradáčovi a uvidíte netradiční výzdobu staroměstské mostecké věže, které byste si nejspíš jinak vůbec nevšimli. A věděli jste, že z Karlova mostu byli ve středověku spouštěni v proutěných koších nepoctiví obchodníci?


Termíny a vstupenky


 

Která procházka vás láká nejvíc? Rezervujte si ji on-line a užijte si s dětmi den plný zábavy.