Chocotopia v Průhonicích: Ráj plný čokolády a dětské fantazie

Milujete čokoládu a potřebujete na pár hodin zabavit děti, i když venku není hezky? Vydejte se do zážitkového centra Chocotopia v Průhonicích. Ukáží vám historii čokolády i její moderní výrobu. Ochutnáte pravý čokoládový nápoj Aztéků, vyrobíte si svou vlastní tabulku čokolády či čokoládová lízátka a děti se vyřádí v dvoupatrové herně.

Prohlídka začíná ukázkou historických strojů na zpracování kakaových bobů a výrobu čokolády. Není dlouhá a zaujme i děti, alespoň našeho nejmladšího pětiletého účastníka výletu rozhodně ano. 

Následuje nahlédnutí přímo do výroby a plno zajímavostí o pěstování kakaových bobů. Chocotopia má své vlastní plantáže v Mexiku, takže na kvalitu čokolády dohlíží opravdu od základů.

Jako v Mexické džungli se tu budete cítit i díky těmto barevným opeřencům, kteří se hlasitě hlásí ke slovu.

A také tu přichází čas na ochutnávku kakaového nápoje tak, jak ho připravovali Aztékové při zvláštních příležitostech a nazývali ho "nápoj bohů". Jde o rozemleté a povařené kakaové boby s vodou. Nejdřív ochutnejte tento základ a poté kombinaci se skořicí, třtinovým cukrem a chilli. 

Plni sil po tomto magickém nápoji jsme  se přesunuli do horního patra, jako výtah tu mají lodní kontejnér, abyste si připadali jako kakaové boby na cestě do Evropy. V horním patře jsou kuchyňky, kde pořádají workshopy, teambuildingy nebo oslavy narozenin. Nás čekalo vyrábění tabulky čokolády a čokoládových lízátek.

Lízátka i čokoládu si každý zdobí podle své fantazie a chutí.

Než si své výrobky můžete zabalit domů, musí ztuhnout, ale při čekání se nudit opravdu nebudete. Mají tu totiž naprosto úžasnou dvoupatrovou dětskou hernu.

V horním patře najdete velkou prolézačku se skluzavkou do spodního patra, roztomilý domeček na hraní, fotokoutky a spoustu dětských atrakcí a automatů se sladkostmi. Děti byly totálně nadšené.

Atrakce i sladkosti se platí tokeny, které si koupíte v automatu. Jeden token je 20 Kč.

Tajemnou chodbičkou a schodištěm se dostanete do spodního patra herny (děti mohou využít skluzavku).A dole čeká ztroskotaná kosmická loď s dobrodružným příběhem o napadení neznámými tvory. 

Vystoupíte z kosmické lodi a ocitnete se najednou mezi dinosaury.

Za nimi je už průchod do prodejního skladu plného čokolády, kde se můžete zásobit touhle návykovou sladkostí. Ale můžete se i neomezeně vracet do horní části herny. My tu strávili určitě minimálně hodinku.

A pak už vyjdete v kavárně, kde na vás budou čekat vaše ztuhlé a krásně zabalené čokoládové výtvory. A taky vitríny plné dortíků, čokoládové palačinky, vafle, horká čokoláda či ovocné špízy v čokoládě. Podaří se vám odolat?

V kavárně je i malý dětský koutek, tak si dopřejte na závěr chvilku klidu s kávičkou a pak se vydejte domů pochlubit svými zážitky a výrobky. 

Kudy do čokoládového světa?

Chocolate Experience Center
V Oblouku 728
Průhonice

Pohodlně tu zaparkujete na velkém parkovišti, ale můžete přijet i veřejnou dopravou. Nejbližší autobusová zastávka je Čestlice, Polní, z pražského Opatova sem autobus jede 20 minut. 

 


Více než 1700 tipů na rodinné výlety po celém Česku