3 dny pod hradem Špilberk: Kam se určitě podívat s dětmi?

Když přemýšlíte, kam s dětmi na víkend, není Brno asi zrovna mezi prvními místy, které vás napadne. Protože ale hotel International přímo pod hradem Špilberk začal nabízet rodinný pobyt za skvělou cenu, vydali jsme se Brno prozkoumat. A ani 3 dny nám nestačily, pro rodiny s dětmi je tady opravdu plno aktivit. V ceně balíčku je BRNOPAS pro celou rodinu, díky němu lze neomezeně využívat hromadnou dopravu a na řadě míst je vstup zdarma nebo se slevou. 

Rodiny ubytovávají v prostorných apartmánech, pro miminka připraví postýlku. Náš apartmán měl i malou kuchyňku a parádní výhled přímo na Špilberk.

Každé ráno jsme se těšili na snídaňový bufet s velkým výběrem a do hotelové restaurace jsme zašli i na vynikající zmrzlinové poháry, které jsou součástí rodinného pobytu

Obrovskou výhodou hotelu je jeho poloha. Od hlavního vchodu stačilo přejít silnici a byli jsme v rozlehlém parku pod hradem Špilberk. Po chvilce stoupání jsme dorazili na hradby hradu s nádherným výhledem na celé Brno. Zadní vchod zase vede přímo do historického centra města, hotel je jen pár kroků od Staré radnice s brněnským drakem či Mincmistrovského sklepa.

Park pod Špilberkem je opravdovou oázou klidu, narazili jsme tu i na pasoucí se poníky, které chovají ve Středisku ekologické výchovy Hlídka, kam lze zajít do dětského koutku a na hřiště.

V parku jsme také objevili 2 krásná dětská hřiště, kde se děti vyřádí a rodiče si na chvíli odpočinou.

Hradby i nádvoří hradu se zvonkohrou jsou volně přístupné bez vstupenky. Po krátké procházce jsme se vydali prozkoumat kasematy hradu, kde bylo ve středověku obávané vězení a za druhé světové války nacistické kryty. Obvykle je prohlídka s průvodcem, tentokrát nás ale kvůli covid opatřením vyslali samotné s mapkou v ruce.

Trasa byla dobře značená, takže jsme se nikde v tajemných chodbách neztratili. Atmosféru místa dokreslují figuríny věznů a dozorců. Viděli jsme i šibenici, jde ale o repliku, která byla vyrobená pro natáčení seriálu Marie Terezie.

A víte, že se z tohoto parku malou brankou dostanete přímo na venkov? V Otevřené zahradě chovají ovce, slepice. včely i králíky. Všude jsou zeleninové záhonky, bylinky, plno květin a stromů. Pro děti mají připravené cedule s otázkami a zajímavostmi, pískoviště nebo třeba dřevěné pexeso.

Největší úspěch ale mají vodní hry. Po napumpování vody do nádrže můžete ovlivňovat její tok pomocí nejrůznějších hrází a překážek. V zahradě najdete i bistro s posezením.

Druhý den jsme se vydali do brněnské zoo, do které jsme díky BRNOPASu měli vstup úplně zdarma. Na zoo doporučujeme vyhradit celý den, nudit se určitě nebudete. Skvělé jsou hlavně nové expozice Africká vesnice se zebrami a žirafami, Indiánská chýše s arktickými vlky a Kamčatské chalupy s medvědy. Líbil se nám také výběh klokanů, kam můžete dovnitř mezi ně. 

V zoo děti čeká několik hřišť, to největší najdete u Dětské zoo, kde je možné jít přímo do výběhu mezi ovce a kozy. 

K Brnu neodmyslitelně patří Vila Tugendhat a další slavné vily. A to byl cíl naší procházky pro třetí den. Prohlídku Vily Tugendhat je nutné si rezervovat dlouho dopředu, ale zahradu můžete navštívit kdykoli během otevírací doby, s BRNOPASem navíc i zdarma. 

Zahrada je otočnou brankou (nelze projít s kočárkem, s tím je nutné okolo) spojená se zahradou Vily Löw-Beer, která patřila rodičům Grety Tugendhatové. Najdete v ní kavárnu a malé dětské hřiště. 

Pro děti tu chystají i různé akce. My měli zrovna štěstí na stezku s úkoly, kdy jsme pátrali po architektovi této vily.

A kam byste se v Brně vydali vy? Inspirujte se i našimi dalšími tipy.


Rodinný balíček hotelu BEST WESTERN PREMIER Hotel International ****

 • ubytování v apartmá na 2 noci pro 2 dospělé osoby a 2 děti do 12 let

 • neomezenou bufetovou snídani pro 2 dospělé a 2 děti do 12 let

 • BRNOPAS - turistická karta s dopravou a vstupy zdarma

 • VIDA centrum - poukaz na zvýhodněné rodinné vstupné pro až 2 dospělé osoby a 3 děti pouze za 300 Kč místo 570 Kč

 • poukázka na 10% slevu do Aqualand Moravia

 • 15% slevu na konzumaci v SIESTA Lobby Baru a ve vyhlášené tradiční restauraci  GUSTO Plzenka po celou dobu pobytu

 • zmrzlina zdarma ( 4 poukazy na 4 poháry )

 • pozornost na pokoji

 • Wi-fi zdarma ve všech prostorách hotelu

 • parking Vašeho vozu po celou dobu pobytu

 • neomezený vstup do hotelového fitness

 • župany a pantofle na pokoji k dispozici

 • úschovna kol k dispozici
   

CENA BALÍČKU PRO CELOU RODINU                                             5150 KČ VČ. DPH 
(další noc lze přikoupit za 2250 Kč)

 


Podívejte se, kdy mají volno