Výlety za dinosaury: Vyzkoušeli jsme všechny české DinoParky

Kam se vydat na výlet s dětmi? Co třeba do pravěku za dinosaury? V Česku je 5 DinoParků, najdete je v Praze, Ostravě, Plzni, Liberci a Vyškově, rozhodli jsme se je všechny otestovat. Každý DinoPark je trochu jiný, ale s tyranosaurem se setkáte v každém z nich. 

DinoPark Plzeň

Plzeňský DinoPark vyrostl v příjemném lesoparku hned vedle zoo. Je to jedno velké dětské hřiště. Realisticky zpracované a pohyblivé makety dinosaurů v životních velikostech doplňují dětské houpačky, prolézačky, klouzačky, kolotoč, obří pískoviště s kostrou dinosaura nebo vodní stříkačka.​​​​​​ Díky vysokým stromům je tu stín, takže tu příjemně strávíte i tropické letní dny. Návštěvu můžete spojit i s vedlejší zoo. V létě doporučujeme začít zoologickou zahradou, protože tam se před sluníčkem příliš neschováte. 

DinoPark Vyškov

Do DinoParku ve Vyškově se lze dostat jediným možným způsobem, a to speciálním vláčkem DinoExpres, který zdarma převáží návštěvníky z parkoviště od ZOOparku v centru Vyškova. Je umístěný v krásném lesoparku na okraji města, jeho součástí jsou i 4 dětská hřiště, hvězdárna nebo visutá lanová dráha. I tady je součástí návštěvy možnost navštívit 3D kino s krátkým dobrodružným filmem.

DinoPark Praha

DinoPark Praha najdete na střeše nákupní galerie Harfa, hned vedle O2 Arény. První dinosaury vidíte už dole z ulice, vyjedete do posledního patra, kde už vás čeká brána ve stylu Jurského světa.​ Kromě nejrůznějších druhů pohyblivých a ozvučených dinosaurů si děti užijí hřiště, průchod „tunelem času“ do expozice o historii, paleontologické pískoviště nebo dinosauří rodeo

 

DinoPark Liberec

DinoPark v Liberci se od ostatních výrazně liší. Jako jediný je totiž krytý a celoročně přístupný. Zažít tu můžete třeba druhohorní bouřku se skutečným deštěm nebo se vyfotit se živými krokodýly. A co tady kromě dinosaurů bavilo malé testující? Velké dětské hřiště, překážková dráha a laserová prolézačka.

DinoPark Ostrava

Dřív byl na místě ostravského DinoParku důl, ale dnes je to místo plné zeleně. I tady najdete kromě dinosaurů velké množství atrakcí pro děti. Ze všech dinosauřích parků je tenhle největší a po areálu jezdí DinoExpres, takže se budete cítit ještě víc jako v Jurském parku.

A co vzkazuje ostatním rodičům testující tatínek Adam? „Nenechte se od návštěvy odradit ani špatným počasím, alespoň budete mít celý DinoPark pro sebe jako my. “

Objevte i další tipy na místa, kam na rodinný výlet, na který budete vy i děti ještě dlouho vzpomínat.

 


Přes 1700 výletů a aktivit po celém Česku