Luhačovice s dětmi: Kam na hřiště, dortík a procházku?

Lázeňské město Luhačovice najdete 16 km od Zlína. Slavné jsou díky svým přírodním minerálním pramenům, nejznámější je Vincentka, která pomáhá například při onemocnění dýchacích cest. Ale, co tu podniknout s dětmi? Poradila nám Katka z  blogu Brněnská máma.

Vydejte se na kolonádu

Luhačovická kolonáda nedávno prošla důkladnou rekonstrukcí, takže se rozhodně budete mít čím kochat. Těšit se můžete třeba na pavilon Vincentka s interaktivní expozicí v patře. Kromě slavné Vincentky ochutnejte přímo na kolonádě také pramen Dr. Šťastného a Nový Jubilejní, u kterého si můžete pohodlně posedět na atypické čtrnáctimetrové lavici s opěradlem.

Procházka po kolonádě je zcela nenáročná, vhodná i pro rodiče s kočárky. Ochutnávka pramenů děti možná moc nenadchne, ale ochutnávka lázeňských oplatek určitě ano. Užijte si je ještě teplé přímo na kolonádě. A zastavte se i v místní nonstop pekárně na slavnou salámovku. Na tuhle  pověstnou  bulku se slaninou se tu stojí občas i fronta.

Křížová cesta od pramene Viola k prameni Marie

Dva nejnovější luhačovické prameny Viola a Marie spojuje originální křížová cesta. Vede lesem, terén je místy dost nerovný,  takže kočárek raději neberte. Začátek cesty najdete v lese nad luhačovickým Společenským domem, cestou máte možnost ochutnat i pramen Ottovka.

Zahrajte si na piráty

Tohle krásné dětské hřiště s lodí najdete nedaleko domu Elektra v Nádražní ulici. Na hřišti děti čeká i lanovka, houpačka, lodní koš a další prolézačky.

Vzhůru k vodě

K přehradě v blízkých Pozlovicích se příjemnou procházkou dostanete přímo z centra Luhačovic. Trasa je vhodná i pro kočárky, vede Jurkovičovou alejí s odpočívadly i možnostmi občerstvení. Pokud se vám nechce zhruba 2,5 km šlapat pěšky, jezdí tu od dubna do listopadu výletní vláček. V letních měsících  na přehradě půjčují lodičky a vydat se můžete i na koupaliště Duha s mnoha tobogány.


 

Trasa ptačích krmítek a budek

Krásnou stezku, která bude děti bavit, najdete u pavilonu pramene Aloiska. Mají tu Ptačí náměstí pro setkávání s ptáky a začíná tu značená trasa, která vás provede Luhačovicemi  a uvidíte během ní spoustu tradičních i netradičních ptačích krmítek i domečků. Věděli jste, že ptáčci můžou bydlet třeba i ve starém foťáku?

Na kávu a dortík

Luhačovice jsou plné kaváren a cukráren, takže o výběr nebudete mít nouzi. Katka doporučuje kavárnu Jizba vedle hotelu Alexandria. Jizba je nejen kavárnou, ale přímo pražírnou, takže místo krásně voní kávou a ta je vždy čerstvá. V nabídce mají i domácí limonády a zákusky (i bezlepkové). Přímo v kavárně funguje i malý obchůdek, kde koupíte třeba krásné látkové hračky. 

Vydejte se s dětmi do lázní

Vydejte se do některého z českých lázeňských měst i vy a určitě budete nadšeni. Máme pro vás tipy na ubytování i výlety. A dejte nám vědět, kde se vám líbilo.