Amenity Hotel & Resort Orlické hory: dokonalá příroda, výlety a odpočinek

Jarní výprava do Orlických hor byla skvělou volbou. Čekala nás nádherná příroda hrající všemi odstíny zelené, minimum turistů a v každém ohledu dokonalý hotel.

Amenity Hotel & Resort Orlické hory má jedinečný genius loci. Resort totiž leží na kopci, obklopen lesy, těsně před vesničkou Deštné v Orlických horách. Ať se podíváte ven z jakéhokoli okna, budete se kochat úžasnou orlickohorskou přírodou. A už jen to je balzám na duši.

Můžete si vybrat ubytování v hotelovém pokoji nebo horské chatě. Pokoje jsou jednak dvoulůžkové, ale také rodinné, se dvěma ložnicemi. V jednom z nich jsme se ubytovali i my a byla to opravdu paráda. Výhody vlastní ložnice si asi dokáže představit každý rodič. Dalším bonusem je ale také jejich velikost - prostě se tady nemačkáte. Pro vícečlenné rodiny (4 - 6 osob) jsou skvělé samostatně stojící horské chaty s vlastní kuchyňkou, krbem, dvěma ložnicemi, obývákem a terasou.

Součástí ubytování je polopenze. Snídaně i večeře jsou formou švédských stolů a výběr je štědrý. Upřímně, ať si dáte cokoli, bude to skvělé. Jednak chutí, ale také díky prostředí. Restaurace s prosklenou terasou totiž nabízí dech beroucí výhledy do okolí.

Stejně je na tom i wellness centrum. V jeho odpočinkové části budete relaxovat už jen pohledem na lesy a louky Orlických hor. Bazén s protiproudem a vodními atrakcemi zde byl pravda krapet studenější, ale ohřát se můžete v jedné z několika saun nebo vířivce.

Spoustu času jsme strávili v dětské herně, která je hned naproti recepci. Z velkých pěnových kostek jsme postavili autobus i opičí dráhu, u stolu si malovali a plnili úkoly v dětských časopisech, některé děti si pustily i televizi. Se staršími potomky si určitě zajděte na bowling, v hotelu mají dvě dráhy. Jen si nezapomeňte rezervovat svůj čas.

Jedna z nejhezčích stezek pro děti, kterou jsme kdy prošli, je určitě Kačenčina pohádková stezka. Začíná ve vesničce Deštné v Orlických horách, kde jsme si v muzeu koupili hrací kartu (jde koupit i na několika jiných stanovištích), a vyrazili směr Ateliér zvonaře a hrnčířky.

Po nasbírání 10 razítek na 10 stanovištích si právě tady můžou děti vyzvednout svou odměnu. Stezka je skvělá jednak v tom, že jednotlivá stanoviště od sebe nejsou příliš vzdálená, takže ji prcek zvládne ujít. Ale také v tom, že na každém stanovišti je kromě razítka a sochy Kačenky - patronky hor - také zábavný nebo hrací prvek pro děti. Takže i čtyřletá holčička zvládla během celodenního výletu naťapat 10 km.

Krásný výlet si můžete udělat i na rozhlednu Velká Deštná. Autem lze dojet do Luisina údolí a odtud jít necelé 2 km pěšky. Nám v hotelu doporučili trasu od Masarykovy chaty (zde nechat auto), která má 3,5 km jedním směrem.

Cestou domů jsme se ještě zastavili na zámku Častolovice. Tady se dětem bude moc líbit. V zámeckém parku je totiž mini zoo, ve které můžou nakrmit zvířátka, a bezva dětské hřiště. V zámecké kavárně se zastavte na skvělou domácí limonádu, čerstvý salát nebo dortík.