Monínec: místo pro skvělou rodinnou dovolenou v každé roční době

Monínci se někdy říká malé Alpy. A není se co divit. V tomto středisku, jen hodinu jízdy od Prahy, si perfektně zalyžují zkušení lyžaři i úplní začátečníci. Za váš drahocenný čas však stojí Monínec i po zbytek roku. Skvělou rodinnou dovolenou tady můžete prožít kdykoliv.

Tříhvězdičkový Hotel Monínec, ve kterém jsme se ubytovali, stojí v nadmořské výšce 723 metrů. Bydleli jsme v depandanci Nová Javorka. Tato budova se nachází hned vedle hlavní hotelové budovy, má tři patra a její hosté mohou bez problému využívat všechny služby areálu a hotelového wellness.

Náš pokoj měl malou předsíňku oddělenou dveřmi od dvou dvoulůžkových pokojů s koupelnami. Což bylo pro naši tříčlennou rodinu víc než štědré a každý z nás měl dostatek soukromí. Spalo se báječně, bylo zde ticho, teploučko, čisto a postele byly dokonalé. Jedinou nevýhodu bych viděla snad jen v tom, že jsme se do wellness i restaurace v hlavní budově museli vždy oblékat do zimních bund. 

Naše plány na lyžování zhatilo nastydnutí dcerky hned druhý den. Ale i tak jsme si zde užili a skvěle odpočinuli. Pro lyžaře je to tady opravdu skvělé. Ti nejmenší se můžou poprvé postavit na lyže hned před budovou Javorka, kde je hotelová lyžařská škola. Také si zde můžete výbavu pro malé lyžaře zapůjčit. Každé dítě zde má vlastního instruktora. Větší děti a senioři mohou potrénovat na vedlejší modré sjezdovce hned pod terasou hotelu. No a pro ty zkušené jsou k dispozici dvě červené sjezdovky, jedna se čtyřsedačkovou lanovkou a druhá s kotvou, s celkovou délkou 1800 metrů. Na obou se koná večerní lyžování.

Na Monínci bych bez mrknutí oka klidně strávila jarní a letní dovolenou. To se totiž sjezdovka promění v Activity park a děti tady najdou zábavu od rána do večera. Je tady třeba vodní skluzavka, obří kuličková dráha nebo lanový park. Vyzkoušet si s dětmi můžete i tubing, discgolf, lukostřelbu nebo bungee trampolíny a mnoho dalšího. A jestli milujete vodu, pak se vám budou líbit aktivity na Pilském rybníce (elektrolodičky, paddleboard či jízda na voru). Skvělou procházku nabízí naučná stezka přibližující mikro svět včel a mravenců. Ta vede od spodní stanice sedačkové lanovky až k hotelu Monínec. Měří zhruba 1,5 km. S sebou zabalte ale i kola. V okolí je totiž spousta cyklotras vedoucí přes malebné vesničky i hluboké lesy. Pro milovníky adrenalinu je tu i bikepark.

Ještě než malá nastydla, stihli jsme zajít do hotelového bazénu. V době našeho pobytu (03/2022) jsme si museli do bazénu rezervovat termín na recepci, byl zde omezený vstup. Časy byly už dost plné, ale nakonec jsme se vešli. Na druhou stranu bylo v bazénu téměř prázdno a mohli jsme si koupání pořádně užít. Voda byla teploučká jak v bazénu, tak vířivce.

Ráno se v hotelu podávají snídaně formou bufetu. Na výběr je toho opravdu hodně a vše vynikající. Dcerka si užívala hlavně párky, které doma nemá vůbec :). Na večeři jsme si opět zašli do hotelové restaurace. Dali jsme si skvělé hráškové rizoto, ceasar salát a hovězí vývar. Vyzkoušeli jsme i domácí paštiku. Vše bylo na jedničku.

Oceňuji především dětský koutek v samostatné místnosti hned vedle restaurace. Jsou zde i stoly, takže tu můžete posnídat, zatímco se vaše děti batolí mezi hračkami. Dcerka tady byla maximálně spokojená.

A další spokojenost následovala na dětském hřišti přímo u hotelu. Prolezla a vyzkoušela všechny atrakce. A kdyby bylo léto, věřím, že by se ve venkovním bazénu ráchala ještě teď. Skvělé je, že s většími dětmi nemusíte na hřišti postávat. Vytvořili zde totiž systém teras, kdy na horní terase mohou odpočívat rodiče a přitom pozorovat o "patro" níž hrající si potomky. 

Po tomto březnovém pobytu se Hotel Monínec a místní areál dostávají do top desítky lokalit pro letní dovolenou. Věřím, že si tady každá rodina najde to své, užije si, zasportuje, ale i odpočine. Odtud budou odjíždět spokojeni malí i velcí.