Jak si užít rodinnou dovolenou s dospívajícími dětmi? Plánujte společně

Výzvy, které přináší cestování s dětmi, se stupňují úměrně věku vašeho potomka. Miminko můžete vzít v podstatě kamkoli chcete vy. Stačí mu jídlo, suchá plínka a přítomnost maminky. Větší děti zabavíte na dlouhou dobu i malým pískovištěm se skluzavkou. Ale s teenagery to nebudete mít takhle jednoduché. Jak naplánovat dovolenou, která bude bavit celou rodinu a kde se nebudete dívat na otrávené obličeje svých dětí?

 

Rozdělte si úkoly

Zeptejte se svých dětí, kam by chtěly jet a co společně podniknout. Možná vás svými návrhy příjemně překvapí. Pokud se vám jejich návrhy nelíbí, nezamítejte je hned, ale vezměte si nějaký čas na rozmyšlenou a zkuste vytvořit přijatelný kompromis. Podle věku děti jim přidělte i část úkolů s plánováním, mohou třeba vytvořit mapu výletu, objednat vstupenky nebo připravit svačinu na cestu

 

Vyberte správné místo

Při hledání ubytování se podívejte na možnosti zábavy v nejbližším okolí. Dětské hřiště u hotelu už vaše skoro dospělé děti rozhodně nezaujme, ale některé hotely mají zóny přímo pro teenagery. Skvělé jsou také farmy, aquaparky, adrenalinová centra nebo dílny pro tvoření. Vytipovali jsme pro vás hotely a penziony, které mají u větších dětí opravdu úspěch

Lanový park u hotelu Orion

Lanové centrum Plešivec u hotelu Orion

Dopřejte si soukromí

Úžasné jsou rodinné apartmány s více ložnicemi. Čím starší máte dítě, tím větší bude pravděpodobně mít potřebu svého soukromí. A ráno se rádi společně uvidíte u snídaně. Občasné volno si můžete dát i v programu. Klidně se na pár hodin rozdělte a pak si užijte vyprávění svých zážitků.

 

Vydejte se na dovolenou ve více rodinách

Dejte dohromady pár rodin s podobně starými dětmi, vytvoří si partu a nebudete o nich skoro ani vědět. V nabídce máme mnoho tipů na společné ubytování více osob. Pronajměte si třeba celou chalupu či penzion, budete mít spoustu prostoru pro společnou zábavu.

Safari park resort Dvůr Králové nad Labem

 

Teenage herna v hotelu Svatý Vavřinec