Výlet do Poděbrad: lázeňský park, LEGO muzeum i vynikající zmrzlina

"Na srdce jsou Poděbrady"... a taky na báječný rodinný výlet. Podaří se vám objevit trpaslíka v lázeňském parku? Kam na vynikající zmrzlinu? A jaké muzeum nesmí vynechat žádný LEGO fanoušek? Inspirujte se našimi tipy a naplánujte si výlet do Poděbrad.

Lázeňský park s vodotrysky a trpaslíkem 

V poděbradském parku, který vede od nádraží až téměř k náměstí, vám bude příjemně i za nejteplejších letních dní. Stromy vrhají vítaný stín a v parku najdete vodotrysky a další vodní prvky.

Za unikátními květinovými hodinami proti hotelu Libenský se ukrývá muchomůrka s trpaslíkem. Kladívkem tu odbíjí každou celou hodinu, u dětí je to velmi oblíbená podívaná - nenechte si ji ujít. 

Když vás přepadne hlad nebo chuť na něco dobrého, doporučujeme Vilémovo pekařství přímo u parku.

Muzeum plné LEGO kostiček

Na Jiřího náměstí  se můžete pouhým projitím dveří ocitnout v úplně jiném světe. Ve světě z LEGO kostiček. Součástí LEGO muzea je také herna pro vaše stavění, takže se tu například za deštivého počasí dá strávit klidně i několik hodin. Vstupenky u nás koupíte online s 20% slevou.

Zmrzlina, na kterou se jezdí ze širokého okolí

Přímo vedle LEGO muzea stojí Cukrárna U Reinvaldů s vyhlášenou zmrzlinou, na kterou se jezdí i ze širokého okolí Poděbrad. V letní sezóně můžete vybírat až ze 60 druhů a vyzkoušet můžete i jejich vlastní vaflové kornoutky. 

Zámek a a dětské hřiště u Labe

Se zmrzlinou v ruce se můžete vydat na prohlídku volně přístupného nádvoří zámku. Klasickou prohlídku komnat zde nečekejte, na zámku sídlí Ústav jazykové a odborné přípravy zahraničních studentů Univerzity Karlovy. Najdete tu ale také muzeum a kino. 

U zámku se po schodech dostanete na nábřeží k Labi a po pár minutách chůze dorazíte k hezkému dětskému hřišti, kde děti vybijí poslední zbytky energie. 


Přes 3000 tipů na ubytování i výlety po celém Česku