Beskydy s dětmi: Tipy na skvělé rodinné výlety i ubytování

Beskydy jsou plné míst, kam se vydat na výlet s malými dětmi i těmi odrostlými. Poradíme vám, kam do přírody, kde vyzkoušíte svůj strach z výšek, kam na hřiště či do lanového centra i kde se ubytovat a co tu ochutnat. Na tuhle dovolenou budete ještě dlouho vzpomínat.

Kde se ubytovat?

Doporučujeme Resort Sepetná, který najdete v obci Ostravice, přímo pod Lysou horou. Ubytovat se můžete v hotelovém pokoji či bungalovu Sepetná, penzionu Sluníčko nebo si pronajmout celou chatu Měsíček, kam se vejde 8 osob.

Pro děti tu mají velký dětský koutek a venku hřiště, kam se sklouznou přímo z terasy hotelu po tobogánu. Během prázdnin a v další vybrané termíny se vaše děti mohou těšit na animační programy a vy zase na chvíle klidu a odpočinku. Dětský koutek a malé hřiště najdete i v penzionu Sluníčko.

Máte rádi vodu? K penzionu Sluníčko patří venkovní koupaliště se dvěmi tobogány a 90metrový tobogán najdete i v krytém bazénu v RelaxCentru Sepetná, kde je i dětské brouzdaliště pro nejmenší.

V restauraci hotelu Sepetná děti určitě nadchnou barové židle ve tvaru oveček. Pro děti tu mají jídelní židličky i dětské menu

Zdolejte s dětmi královnu Moravskoslezských Beskyd

Víte, co mají společné děti v tomto regionu? Většina z nich se už v útlém věku vydá s rodiči zdolat Lysou horu (1323 m n. m.). Vydejte se i vy na kultovní horu s vysílačem, která přitahuje turisty jako magnet. S Lysou horou je spojena i celá řada pověstí, třeba ta o čarodějnici Haně, která hlídala poklad zbojníka Ondráše

Na nejkrásnější místa Beskyd dojdete po medvědích tlapkách

Vydejte se po medvědích tlapkách a kochejte se přírodou i výhledy do okolí. Trasy jsou připravené s ohledem na děti, takže se nemusíte bát těžkých výstupů. Zvládnete je i s kočárkem či babičkou. Trasy spojují 4 beskydské vesnice - Ostravice, Malenovice, Novou Ves a Čeladnou. Nehledejte klasickou turistickou značku, ale medvědí tlapku. Tras je aktuálně 6, vybrat si můžete stezku medvědí, zaječí, liščí, čapí, jezevčí nebo krkavčí. 

Lanové centrum Opičárna

Skvělá zpráva pro všechny milovníky adrenalinu. Největší vysoké lanové bludiště najdete vedle parkoviště pod Lysou horou. Pro malé děti tu mají lanový okruh ve snížené výšce, který je vhodný už od. 3 let. 

Ráj dřevěných soch

Ostravický řezbář Luděk Vančura vytvořil v místní biskupské zahradě doslova ráj z dřevěných soch zvířat a pohádkových bytostí. Sbírka se už rozrostla na skoro 100 exponátů. 

Unikátní skleněná vyhlídka prověří vaši odvahu

Na Pustevnách vyrostla stezka Valaška. Čekají vás dechberoucí výhledy a taky test odvahy - skleněná vyhlídka. Prosklenou má i podlahu, takže se budete cítit jako ptáci v letu nad stromy. Troufnete si?

Ukažte dětem, jak se žilo dřív

Při návštěvě Beskyd byste neměli vynechat Valašské muzeum v přírodě, které možná znáte pod názvem Skanzen v Rožnově pod Radhoštěm. Je to největší a nejstarší skanzen ve střední Evropě, podíváte se, jak vypadal dříve život v Beskydech, vyzkoušíte si tradiční řemesla a ochutnáte místní speciality. 

Co v Beskydech ochutnat?

Určitě ochutnejte pravou valašskou kyselicu i halušky, které tady umí úplně úžasně. Udělejte si výlet do Štramberka a kupte si Štramberské uši z perníkového těsta, je to opravdu pochoutka. Ovčí a kozí sýry se v Beskydech prodávají doslova na každém rohu. Taky tak milujete korbáčky? A víte, že oblíbený dort Marlenka se vyrábí ve Frýdku-Místku? Dokonce sem můžete i na exkurzi s ochutnávkou.