Za Krakonošem i čerty: Výlet z Pomezních bud na Čertův mlýn

Vydejte se k Čertovu mlýnu podle nového průvodce Krkonoše s dětmi - s kočárkem i pěšky, v kterém najdete 43 vyzkoušených výletů po Krkonoších a spoustu krásných fotek. A v naší databázi hotelů, penzionů i chalup zase objevíte skvělé tipy na ubytování pro rodiny s dětmi.

Cesta z Pomezních bud k Čertovu mlýnu měří 5,5 km. Zvládnete ji i s kočárkem, ale doporučujeme terénní model. Jděte směrem ke kostelu sv. Petra a Pavla a od něj pokračujte po žluté turistické značce. 

U hájovny vstoupíte do lesa a tím půjdete až k Čertovu mlýnu, takže vám bude příjemně i za horkých letních dní. Trasa je celou dobu po rovině nebo z kopce.

Dřevěného Krakonoše a hlavní cíl tohoto výletu, krásný model mlýna z 60. let minulého století, najdete u chaty Krakonoš. K ní je potřeba udělat malou odbočku z hlavní trasy (přibližně 200 metrů před rozcestím Nad Spáleným mlýnem).

 

Od chaty Krakonoš pak pokračujte až do Spáleného Mlýna. Na Pomezní boudy se lze vrátit autobusem, nebo můžete jít Pohádkovou stezkou po modré značce, ale počítejte s delším stoupáním do kopce. 

Za tip a fotky děkujeme Veronice Halákové a její knížku plnou krkonošských výletů pro děti seženete na webu S kočárkem na hory.

 


Prozkoumejte více než 1600 tipů na výlety po celém Česku


Oblečení do hor není dobré podcenit, počasí se tu může rychle změnit. Outdoorové oblečení pro děti i dospělé na každé roční období seženete třeba v e-shopu hanibal.cz.