Vrchlabí: Krkonošská příroda s pohodlím města

Vrchlabí jsme mnoho let vždy pouze projížděli cestou do Špindlerova Mlýna. Až letos přišla chvíle k jeho důkladnému prozkoumání. Vypravili jsme se sem na víkend a byli jsme příjemně překvapeni. Jako místo pro rodinnou dovolenou či alespoň víkendový pobyt můžeme Vrchlabí rozhodně doporučit. Ušetříme vám čas s plánováním a rovnou prozradíme všechny naše objevy.Ubytovali jsme se v úplně nových Podstata Apartments - Valteřická na kraji Vrchlabí, jen pár minut chůze od přírodního koupaliště Vejsplachy. Dům sice stojí u hlavní silnice, ale zahradu od ní dělí neprůhledný plot a v noci je provoz naprosto minimální, takže nás nic ve spánku nerušilo. Od majitele apartmánů jsme se navíc dozvěděli, že město chystá změnu a hlavní silnice povede jinou trasou. V domě najdete 3 prázdninové apartmány. Dvě plně vybavené garsonky a byt 2+kk, který se stal na 3 dny naším dočasným domovem. Všechny apartmány jsou zcela nově a moderně vybavené. Ocenili jsme bytelný dřevěný jídelní stůl, pohodlné matrace, dostatek úložných prostor i zatemňovací závěsy. Přijeli jsme v čase oběda a na jídlo nám pan majitel doporučil restauraci Viet - Thai přímo naproti apartmánovému domu, stačí přejít ulici. Vše co jsme ochutnali, bylo výborné, nadchla nás hlavně křupavá kachna na medu.Naše první kroky vedly k nedalekému rybníku Vejsplachy.Funguje tu přírodní koupaliště, připravené jsou nově vypadající sprchy i převlékárny. Do vody lze vstoupit přes dřevěná mola či písečnou pláž. Kousek od rybníku se právě staví aquapark s termínem dokončení v roce 2022, takže o možnost koupání bude ve Vrchlabí postaráno celoročně. Děti se u rybníka. určitě nudit nebudou ani při teplotě, která koupání nepřeje. Postarají se o to 2 dětská hřiště, pumptrack dráha i u-rampa. Za deštivého počasí vás zachrání Krkonošské muzeum na náměstí ve Vrchlabí. My dorazili hodinu před zavírací dobou, takže jsme viděli jen část. Určitě se tu dá strávit s dětmi mnohem delší čas. Pokud už budete mít Krkonošské muzeum důkladně prozkoumané, doporučujeme zajet do nedalekého Špindlerova Mlýna, kde mají LEGO muzeum s hernou, která děti na pár hodin určitě dokáže zabavit.

 V centru Vrchlabí najdete také krásný zámek. Ten slouží jako sídlo městského úřadu, ale jeho park je volně přístupný.

Parkem projdete až do klášterní zahrady plné bylinek a ovocných stromů. Opravdu krásné místo plné klidu a přitom v samotném centru města. Při procházkách městem jsme objevili dětské hřiště s dřevěnou pirátskou lodi. Najdete ho ve volně přístupné Farní zahradě Českobratrské evangelické církve. A jen malý kousek od apartmánu jsme ochutnali jednu z nejlepších zmrzlin v životě. Měli každý den 4 druhy točené zmrzliny. Vždy vanilkovou, ve které byla opravdu vidět zrníčka vanilky a ostatní tři druhy se měnily. Švestkový i višňový sorbet byly naprostá dokonalost.


Druhý den jsme se vypravili kousek za Vrchlabí a autem popojeli k sedačkové lanovce na horu Žalý s kamennou rozhlednou.U spodní stanice lanovky se chvilku určitě zdržíte, mají tu totiž dětské hřiště s trampolínou. Na další hřiště se pak děti mohou těšit k rozhledně. 

O jídlo je také dobře postaráno, u rozhledny stojí restaurace s kachlovými kamny. Za hezkého počasí ale většina hostů sedí na terase restaurace s krásným výhledem do okolí. 

 


Prozkoumejte všechny naše tipy, kam s dětmi ve Vrchlabí