3 tipy na výlety v jižních Čechách podle Katy z blogu Mama LIVE

Letos v létě vyměnila Katy s rodinou moře za jižní Čechy a vůbec toho nelitují.  Vybavili jsme je na prázdniny krabicí plnou Emco svačinek a na oplátku dostali krásné tipy, kam s dětmi v jižních Čechách na výlet. Pokud se sem budete chtít vypravit i vy, pomůže vám naše databáze ubytování pro rodiny s dětmi

 

1) Zážitkový park Zeměráj

Přírodní park Zeměráj plný zážitků najdete na rozhraní středních a jižních Čech. Jde vlastně o obrovskou středověkou vesnici, těšit se můžete třeba na kilometr dlouhou přírodní stezku naboso, archeologické a paleontologické naleziště, velké dřevěné bludiště, dětskou herní vesničku, interaktivní hernu, lukostřelnici a spoustu přírodních hřišť.  

Děti si vyzkouší třeba točení na hrnčířském kruhu nebo hledání kostí v paleontologickém nalezišti. 

 

2) Zoo Tabor

Největší zoo v jižních Čechách mají v Táboře. V této zoo je spoustu přírodních zákoutí a vidět můžete přes 300 druhů zvířat celého světa. Děti bavili nejvíc tygři, lvi, želvy a surikaty. Během letních prázdnin tu každý den probíhají 4 komentovaná krmení (v 11, 13, 14 a 15 hodin, zvířata se každý den mění).

Nakrmit bylo třeba i malé návštěvníky zoo a tady přišly vhod ovesné sušenky české značky Emco. U dětí to vyhrály čokoládové, ale vybrat si můžete i borůvkové, jablečné, kokosové nebo oříškové.

 

3) Zámek Blatná

Zámek Blatná vás bude bavit. Dostanete se tu opravdu blízko k daňkům v oboře a můžete je i nakrmit. Ovšem k tomuto účelu Emco sušenky nedoporučujeme. :)

 

Bonusový tip (nejen) pro deštivé počasí

V Písku najdete Galerii Sladovna, která je rájem pro malé i velké děti. Zahrát si tu mohou třeba na mravence a proplétat se chodbičkami obřího mraveniště. Interaktivní herna Pilařiště zase zabaví nejmenší návštěvníky do 6 let.

 


INSPIRUJTE SE NAŠIMI TIPY A NAPLÁNUJTE SI SVŮJ PŘÍŠTÍ VÝLET ČI DOVOLENOU S RODINOU