Vezměte děti na procházku do lesa, nebo pozvěte les přímo k sobě domů

Interaktivní stezky s úkoly vám rozhodně zpříjemní procházku s dětmi. Odpadnou stížnosti na bolavé nožičky a ještě se něco nového dozvíte. Po celém Česku jsme pro vás objevili přes 130 naučných stezek a další budou přibývat. Moc se nám líbí stezky, které tvoří Lesní svět. Budete poznávat stopy zvířat, překreslovat si listy a šišky, vyzkoušíte zvuky různých dřevin na dendrofonu nebo změříte délku svého skoku s lesními zvířátky. Čekají vás skládačky, věže poznání, kuličkolamy, lesní pozorovatelny i fotokoutky.

S mobilní aplikací si poslechnete zvuky zvířat

Na jednotlivých panelech najdete QR kódy, které fungují s bezplatnou mobilní aplikací Lesní svět. Ke stažení je k dispozici v Google Play i App Store. Najdete v ní seznam všech stezek Lesního světa a jejich popis, čtečku QR kódů a vaše uložené načtené kódy, takže si na stezce "nalovíte" svoji sbírku zvířat a jejich zvuků.

Ukažte dětem les i doma

Lesní svět vyrábí i výukové hry a drobnosti s tematikou přírody. Narazit na ně můžete v infocentrech, ale dají se také objednat z jejich e-shopu. A my jsme jich pár moc rádi prozkoumali.

Pexesa pro nejmenší i pro zkušené

Zahrát si doma můžete pexeso s veselými jednoduchými obrázky pro nejmenší děti, klasické pexeso nebo krásné dřevěné pexeso, které dost možná vydrží i pro příští generace vaší rodiny.

Zaujalo nás netradiční Tripexeso, kdy nehledáte 2 kartičky, ale hned 3. Mají zvířecí, kde hledáte vždy zvíře, jeho mládě a stopu a s dřevinami, kde zase hledáte strom, list a plod. Ideální pro školáky či trpělivé menší děti. Každou trojici spojuje barevný čtvereček, který napoví, když si nejste jisti.

Hry, které vás naučí plno nových informací

Karetní hry se vejdou i do nejmenšího batůžku a zkrátí vám třeba cestu vlakem nebo čekání na oběd v restauraci. Vyzkoušejte třeba Černého Petra Po stopách zvěře nebo Ptačí páry. V ptačí verzi hledáte dvojice sameček - samička a kartou, kterou nikdo nechce, je tu černý kocour. 

U varianty se stopami hledáte dvojice zvíře - stopa a Černým Petrem je tu čtyřkolka v lese.

V kvartetu Putování přírodou skládáte 8 různých biotopů - město, křovinu, hory, mýtinu, louku, mokřad, lesy a rybník. Čtveřice spojuje společná barva, takže hru zvládnou i malé děti.

V nabídce mají plno dalších věcí, určitě si vyberete. K otestování jsme dostali frotážovou sadu s druhy ptáků, takže tu vám představíme detailněji v samostatném článku. A určitě si o balíčky s dárky z Lesního světa také brzy zasoutěžíme. 


Kterou stezku si vyberete pro příští rodinný výlet?