Amenity Resort Špindlerův Mlýn: Naprosto dokonalé místo pro dovolenou

Na Amenity Resort ve Špindlu jsme poprvé narazili před rokem při procházce po horách a od té doby jsme věděli, že sem se určitě chceme vydat. A konečně přišla ta správná chvíle. Vyrazili jsme na víkend ve čtyřech - dvě maminky a dva kluci (6 a 7 let). Cestou jsme se ještě zastavili ve Vrchlabí, protože tam máme oblíbené okénko se zmrzlinou a kousek od něj hřiště s pirátskou lodí

U Labské přehrady jsme odbočili do kopce a stále stoupali...až jsme se ocitli před hotelem s nádherným výhledem na Kozí hřbety.

Měli jsme dva propojené dvoulůžkové pokoje, což je naprosto perfektní varianta. Kdykoli jsme mohli být hned spolu, ale zároveň měla každá dvojice soukromí svého pokoje. 

Výhled z oken našich pokojů byl prostě dechberoucí. Můžeme tady bydlet už napořád?

Oba kluci se celou cestu těšili do bazénu. Takže i když bylo venku nádherně, hned po ubytování jsme se vydali do hotelového bazénu. Mají tu také finskou i parní saunu, ochlazovací bazének a Kneippův chodník. Přímo z bazénu a lehátek je vidět na hory a pasoucí se ovečky. 

Po bazénu už kluci byli ochotni vydat se i na průzkum okolí hotelu. K hotelu patří moc hezké dětské hřiště.

A všude je plno zvířat. Hotel obklopuje výběh pro ovce, kozy a prase. Brzy prý přibudou i husy. Kousek nad hotelem se pase stádo koní a pod hotelem zase najdete ohradu s daňky. Narazit tu můžete i na srnky, jelena či další obyvatele blízkého lesa. 

Už z loňska jsme věděli o samoobslužném limobaru, kde se lahve chladí v ledové horské vodě. Ale čekalo nás tu překvapení - limonády doplnila lednička s kelímky vynikající zmrzliny. Stačí si vybrat, peníze hodit do kasičky a zmrzlina je vaše. 

Hotelovou restauraci můžeme jen pochválit. Krásné prostředí, výborné jídlo, dětská nabídka v menu... a zase už několikrát zmiňovaný nádherný výhled do okolí.

V hotelu najdete dětskou LEGO hernu. A protože je ve stejné místnosti s cardio stroji, můžete u hlídání dětí posílit svou fyzičku a spálit ještě nějaké kalorie.

To se rozhodně hodí, protože na snídaních kalorií doplníte rozhodně dost. Výběr byl velký a vše výborné - měli tu i palačinky, panna cottu nebo chleby smažené ve vajíčku. A kromě toho samozřejmě snídaňovou klasiku - vajíčka, párečky, slaninu, cereálie, ovoce i zeleninu.

Po dlouhé snídani a chvilce na hřišti jsme se vydali lanovkou na Medvědín. U horní stanice lanovky počítejte s dlóooooouhou zastávkou, mají tu totiž parádní dětské hřiště. Ale čekání na děti vám jistě vadit nebude - užijte si výhled a je tu i restaurace. 

Z Medvědína zpět na parkoviště vedou dvě stezky pro děti s úkoly. Při nákupu jízdenky si vyzvedněte mapku vydejte se za dobrodružstvím. My šli červenou Medvědí cestu. Měří necelých 9 kilometrů, ale až na krátký úvodní úsek jdete pořád z kopce, takže ji bez problémů ujdou i malé děti. Lze ji absolvovat i s kočárkem, ale určitě volte typ vhodný do terénu. 

 Během víkendu jsme stihli ještě bobovou dráhu. Děti od 8 let mohou už jezdit sami, mladší musí na bob s dospělým. 

U bobové dráhy najdete také lanové centrum Monkey Park. Na překážky vysoko nad zemí mohou až osoby nad 140 cm, ale nízký lanový park je celoročně a bezplatně volně přístupný. Takže jsme potrénovali rovnováhu a za pár let třeba vyrazíme i na adrenalinový okruh o pár metrů výš. 

Po tomto výhledu se nám prostě bude stýskat. Určitě se zajedeme podívat, jak vypadá i se sněhem. Nad hotelem je vlek Krausovy Boudy, kousek je to k lanovce Labská a autem se za chvilku dostanete do skiareálů Medvědín nebo Svatý Petr. 

 

Rezervujte si dovolenou v Amenity Resortu Špindlerův Mlýn