Rodinná dovolená v úchvatných Jeseníkách: recenze Hotelu Kamzík

Do Jeseníků jsme vyrazily poslední květnový víkend. Na cestu nám sice pršelo, ale sobota i neděle už byly jako malované. Popravdě řečeno, při pobytu v Hotelu Kamzík v Karlově pod Pradědem by nevadil ani celý víkend deštivý a stejně byste se nenudili.

Největší výhodou hotelu je jednoznačně jeho poloha. Stojí uprostřed lesů, takže stačí vyjít z budovy a dýcháte čerstvý vzduch a posloucháte uklidňující cvrlikání ptáčků. A nebo taky výskání dětí ze skvělého hřiště a lanového centra přímo před hotelem. V zimě to je odtud na sjezdovky kousek, běžkařské trasy jsou dokonce hned u hotelu.

Pokoje hotelu jsou menší, ale to nám vlastně ani nevadilo. V tak krásné přírodě by byl hřích zdržovat se v nich. Jelikož jsme sem vyrazily dvě maminky a dvě čtyřletá děvčátka, ubytovaly jsme se v rodinném pokoji pro 2 hosty s možností 3 přistýlek. 

Kdyby měly rozhodovat děti, nevystrčily bychom paty z bazénu nebo herny. Bazén byl opravdu skvělý, velký a s příjemnou teplotou vody. Když půjdete kolem něj, můžete si zajít odpočinout i do wellness centra s venkovními vířivkami. Kromě bazénu jsme strávily nejvíce času v herně. Skluzavky, kolotoč, trampolína, balónkový bazének, prolézačky, domeček, spousta hraček a knížek... Mezi hotelovými hernami byla tato opravdu vysoce nadstandardní

S většími dětmi navštivte určitě i tělocvičnu, bowling nebo fitko. A budete-li mít hlídání nebo je vaše dítko malým tenistou, zajděte si spolu pinknout na venkovní kurty.

V rámci pobytu jsme měly plnou penzi (formou bufetu) a rozhodně jsme si nestěžovaly. Na snídani můžete vybírat z vajíček na různý způsob, několika druhů párků i slaniny, nechybí zelenina, ovoce, ovesné vločky i sladké vánočky či buchty. Na oběd i večeři jsme měly na výběr z několika druhů jídla a vše, co jsme vyzkoušely, nám chutnalo. Přes lasagne a svíčkovou až po kuřecí steak s rýží, kuřecím na kari a špagety Carbonara. Nealko pití k večeři bylo k dispozici v automatech, takže jsme si vždy načepovaly, na co jsme měly chuť. Alkohol v jídelně nebyl žádný (a vlastně jsme po něm ani nepátraly). Pokud byste měli slinu, pak zamiřte do baru.

I kdybyste do Hotelu Kamzík vyrazili a vůbec nevěděli, co v Jeseníkách chcete podnikat, nevadí. Na pokoji mají složky s mnoha tipy na výlety. My zamířily do Karlovy Studánky ochutnat minerální pramen a v místním parku objevily hezké hřiště. Prošly jsme se taky Naučnou stezkou Bílá Opava, která vede kolem vodopádů a podél nejkrásnější horské bystřiny Jeseníků. 

Autem si můžete zajet na hrad Sovinec, kde na vás dýchne kus historie a kde se koná během roku spousta akcí. Kousek od hradu, v obci Jiříkov, stojí za návštěvu Pradědova galerie u Halouzků. Mají tady bezva hřiště pro děti, krásné vyřezávané sochy zvířat, na kterých si děti mohou posedět i výběh s daňky, které můžete nakrmit. S nebojácnými ratolestmi omrkněte peklo s čerty a s bojácnými nádherný betlém v životní velikosti nebo obřího Děda Praděda.

Hotel Kamzík nabízí spoustu pobytových balíčků, některé s polopenzí a některé přímo s all inclusive, takže pak vyjde dovolená výhodněji. A v Jeseníkách je stále, co dělat. Prozkoumejte, na jaký výlet vyrazíte s dětmi vy.