Penzion Studánka v Krušných horách: Kousek od sjezdovek i vánoční vesničky

Krásné místo pro rodinnou dovolenou najdete v krušnohorské obci Klíny se stejnojmenným skiareálem. Zajeli jsme se podívat do penzionu Studánka s dětským hřištěm i koutkem plným hraček pro malé hosty.

Čekal na nás útulný a dokonale čistý pokoj. Celkem v penzionu mají 5 pokojů a 1 apartmán. Kapacita penzionu je 25 osob, takže čekejte opravdu rodinnou atmosféru. Případně si můžete rezervovat celý dům jen pro sebe a užít si společnou dovolenou i s širší rodinou či kamarády.

Syn se hned vrhl na hračky ve společenské místnosti a my měli možnost celý penzion pořádně prozkoumat.

V penzionu se nevaří, ale můžete si přes majitele penzionu objednat snídaně v přibližně 400 metrů vzdálené restauraci Stará škola. V penzionu máte k dispozici hned 2 společné kuchyně a pokud zvolíte apartmán, tak máte přímo svou vlastní. Menší kuchyňka je součástí společenské místnosti s gaučem, TV, jídelními stoly, herním koutkem a terasou s krásným výhledem. 

O patro níž najdete perfektně vybavenou profesionální kuchyň. Nechybí ani topinkovač či panini gril, takže snídaně si tu uděláte úplně luxusní. 

Geniální je samoobslužný bar s posezením. Vše si zapisujete na papírek svého pokoje a na konci pobytu necháte na pokoji hotovost nebo částku pošlete na bankovní účet, který je na baru uvedený. Ceny jsou přátelské a výběr velký. 

Mají tu i točené pivo značky Ossegg a Kofolu. Automaticky ale jen v hlavní sezóně, aby se sudy stačily spotřebovat včas. V mimosezóně vám je připraví po předchozí domluvě při rezervaci ubytování. 

Matěj zatím od hraček přešel ke zkoumání televizních programů. A výběr prý super :) Objevili jsme tu také několik společenských her a dali si souboj v Angry birds. 

Ze společenské místnosti vedou dveře rovnou k infrasauně. Neplatí se za ni žádný poplatek a abyste nebyli rušeni, zapište se do časového rozpisu na dveřích. 

Do lyžařského a sportovního areálu Klíny dojdete z penzionu za pár minut pěšky. Najdete tu čtyřsedačkovou lanovku, bikepark, multifunkční halu i hřiště, minigolf, bobovou dráhu, lanový park i nejdelší českou zipline, která vede přes Šumenské údolí. Cestou minete dvě restaurace, kam lze zajít na oběd či večeři - Penzion a restauraci Stará škola a Hotel Emeran.

Nad horní stanicí lanovky na děti čeká hezké dřevěné hřiště.

Klíny leží v těsné blízkosti hranice s Německem a jen 8 kilometrů od lázeňského městečka Seiffen s úchvatnou vánoční atmosférou. Seifen je proslavený výrobou dřevěných hraček a vánočních ozdob. Najdete tu několik muzeí a nespočet obchůdků.

Centrum Seiffenu bylo celé vánočně ozdobené, všude stánky se svařeným vínem a různými dobrotami. Už samotná procházka městem je jako návštěva muzea.

Láká vás dovolená v penzionu Studánka? Podívejte se, kdy mají volno a rezervujte si pobyt. Určitě si ho skvěle užijete. A na našem webu najdete i plno tipů, kam v Krušných horách na výlet

 


Ověřit volné termíny a ceny v penzionu Studánka