Hotel plný LEGO kostiček: Víkend v Kutné Hoře

Máme doma LEGO milovníka a když jsme objevili, že kromě LEGO muzeí existuje v Česku i LEGO hotel, hned jsme si rezervovali víkendový pobyt. Hotel najdete v Kutné Hoře, přímo vedle kostnice. V budově je hotel, muzeum s hernou, kavárna a velká zahrada s trampolínou a dalšími atrakcemi pro děti. 

Při této příležitosti jsme synovi rovnou pořídili i jeho první vlastní cestovní kufr. A když do LEGO hotelu, tak s LEGO kufrem a stylovými doplňky. Kufr je lehoučký, kolečka se otáčejí všemi směry, takže se snadno ovládá. Skvělé je vnitřní uspořádání na zip a s jmenovkou v podobě hrdiny Ninjago , jsme měli jistotu, že se nám neztratí.

Do Kutné Hory jsme se vypravili z Prahy vlakem a celou cestu se syn o svůj LEGO kufr nadšeně staral sám.

Do hotelové části se chodí přímo přes muzeum, takže si během pobytu všechny vystavené kousky opravdu pořádně prohlédnete.Dveře pokojů kromě čísel rozlišují i LEGO postavičky a také na klíčích tu mají LEGO kostičku.Na pokoji nás čekala krabice plná LEGO a syn se hned pustil do stavění vesmírné lodi. Zřejmě díky inspiraci tapetou na zdi.Ovšem, když objevil obří trampolínu v zahradě, tak ta trumfla i LEGO. Menší děti zabaví pískoviště ve stínu stromu.I v zahradě si užijete plno LEGO překvapení a také krásný výhled na kostnici.Do LEGO herny mají ubytování vstup opravdu kdykoli, i po zavírací době muzea. V muzeu si určitě udělejte chvilku čas na krátký animovaný film o historii značky LEGO, která původně vyráběla dřevěné hračky.

Kdykoli máte k dispozici také kuchyňku s lednicí, mikrovlnkou, rychlovarnou konvicí a kompletním nádobím. 

Díky kuchyňce jsme tak naplno využili LEGO láhev a svačinový box s praktickým dělením, které jsme pořídili spolu s kufrem. V ceně ubytování vás každé ráno čekají vynikající snídaně i s domácím koláčem a minidonuty. 

Snídat lze v kavárně nebo v zahradě. 

A protože jste přímo u kostnice, na kostry narazíte i v kavárně. 

Historické centrum města je od hotelu přibližně 3 kilometry, doporučujeme jít příjemnou cestou podél říčky Vrchlice.Trasa vás zavede až do parku Breüerovy sady s obří skluzavkou.

A z parku poté vystoupáte přímo na ta nejkrásnější místa Kutné Hory, přímo do historického centra města.

Užijete si nádherné stavby i výhledy.

V jedné z uliček jsme objevili malé muzeum čokolády. V Kutné Hoře se totiž vyráběla čokoláda Lidka, která sbírala ceny na světových soutěžích. A znovu ji tu vyrábí v malé rodinné manufaktuře.

V obchůdku prodávají i čokolády dalších českých malých výrobců. S prázdnou určitě neodejdete.

Pro oběd jsme zvolili restauraci Dačický s krásným venkovním posezením pod stromy.

Automaticky nám přinesli dětský lístek s omalovánkami a úkoly i penál s pastelkami. A čekání na oběd zkrátí dětské hřiště. 

Na skvělou zmrzlinu jsme zašli do Zmrzlinárny v Jakubské ulici. Syn platil sám, protože LEGO peněženku s páskem k pověšení na krk má vždy v pohotovosti. 

Po návratu na hotel nás zase zcela pohltilo LEGO. I když muzeum během pobytu projdete mnohokrát, vždy objevíte něco nového. Třeba kostnici, kde jeden z LEGO návštěvníků pravděpodobně omdlel strachy. Pro noční zkoumání LEGO muzea i jeho okolí se nám hodil svítící LEGO Ninjago přívěšek na klíče


 


Vydejte se do světa LEGO kostiček