Z King's Cross rovnou do Bradavic: Výlet s dětmi do Londýna

Milujete svět Harryho Pottera? Tak to se určitě vypravte do Londýna. Na okraji města najdete Warner Bros. studio a dostanete se tu do Bradavic, Prasinek, Příčné ulice i přístěnku pod schody Dursleyovic domu. Prostě zážitek na celý život. 

Do Londýna jsme se koncem května 2022 vypravili s Terezkou (10) a Tomíkem (7). Z Prahy jsme letěli se společností Ryannair na letiště Londýn - Stansted, odkud jsme pokračovali vlakem na nádraží Liverpool Station. Jízdenky jsme si koupili předem přes internet a cesta tak byla plynulejší.

Metrem jsme pak dojeli na stanici Waterloo v centru Londýna, odkud jsme to měli kousek k našemu hotelu - Marlin Waterloo, který jsme rezervovali dopředu přes Booking.com.

Hotel je doslova v centru Londýna, na London Eye jsme došli během asi pěti minut, stejně tak k Big Benu. První odpoledne jsme strávili procházkou centrem.

Na nábřeží Southbank jsme museli vyzkoušet i kolotoč, cena byla 3 libry za dítě. 

Druhý den ráno jsme vyrazili procházkou kolem Big Benu a Westminsterského opatství až k Buckinghamskému paláci.

Zde se už začaly chystat velké oslavy výročí královny, 2. 6. 2022 to bude 70 let od jejího nástupu na trůn. Část prostor kolem paláce byla proto uzavřená. 

Přes St. James park jsme se vydali směrem na Trafalgarské náměstí. Z Traffalgarského náměstí jsme pak autobusem jeli na prohlídku Natural History Museum. Vstup sem je zdarma, jen je potřeba se dopředu registrovat vstupenky na konkrétní čas. V muzeu jsme strávili něco přes 3 hodiny, ale klidně tu můžete být celý den a pravděpodobně si stejně nestihnete prohlédnout všechno. Tomíka s Terezkou nejvíc zaujali dinosauři a pak i všechna další zvířata.

Později odpoledne jsme se vrátili na hotel, kde jsme si odpočinuli a nabrali síly a vyrazili jsme navečer na London Eye (vstup 36 liber na osobu). 

V neděli ráno po snídani jsme vyrazili autobusem k The Shard - střepu, nejvyšší budově v Londýně. Vstup stojí 32 liber / osobu. Při čekání na vstup jsme si prohlédli nedalekou tržnici Borough Market.

A pak už nahoru do 68 resp. 72 patra s úžasným výhledem na celý Londýn.

Po prohlídce Střepu jsme vyrazili pěšky přes London Bridge na druhou stranu řeky, kde jsme pak autobusem dojeli pár zastávek k Lyceum Theatre. Tam jsme měli lístky na představení Lion King. Bylo to naprosto úžasné, skvělé kostýmy a výprava. Bohužel představení se nesmí fotit ani natáčet, ale podívejte se na ukázku na webu Disney. Vstupenky na odpolední přestavení stály cca 2000 Kč za osobu.

V pondělí nás čekal hlavní program - studio, kde se natáčely filmy Harry Potter. Vyrazili jsme autobusem z nádraží King’s Cross, cesta trvá asi hodinu a v autobusu běží Harry Potter filmy. Vstupné a cesta autobusem nás pro jednoho dospělého a dvě děti vyšly přibližně na 8300 Kč. Vstupenka do Harry Potter studia se kupuje na konkrétní datum a čas, je potřeba ji rezervovat dost dopředu. My ji kupovali přibližně měsíc a půl před cestou a už jsme mnoho termínů na výběr neměli.   

Prohlídka studií je skvělá jak pro děti, tak dospělé. Strávili jsme zde asi 4 hodiny.

Podíváte se do bradavického hradu, zažijete rozzuřeného draka v Gringottově bance a ochočíte si koště. Ochutnat můžete třeba máslový ležák či Bertíkovy fazolky tisíce chutí. 

Odpoledne jsme se vrátili zpátky do Londýna. Užili si večeři a v uterý jsme se chystali na cestu domů. Výlet do Londýna se nám moc líbil, děti si odnesly spoustu zážitků a dokonce nám celé 4 dny přálo počasí, lehce pršet začalo až pátý den, kdy jsme odjížděli domů :)

 


Rezervujte si ubytování v Londýně