Krkonoše s dětmi: v létě, v zimě i v dešti

Krkonoše jsou nejnavštěvovanějšími horami v ČR a proto vás tu také na každém kroku čeká plno aktivit pro rodiny s dětmi i obrovský výběr hotelů, restaurací, penzionů, apartmánů a chalup k pronájmu.

S dětmi na Sněžku

Zdolání naší nejvyšší hory byste si s dětmi rozhodně neměli nechat ujít. Pokud se necítíte na výšlap až nahoru pěšky, jeďte lanovkou. Vybrat si můžete jednosměrnou, nebo zpáteční jízdenku. Lanovka staví ještě ve stanici Růžohorky, můžete vystoupit zde a užít si závěrečné stoupání. Z parkoviště v Peci pod Sněžkou vede k lanovce krátká trasa plná úkolů a před spodní zastávkou lanovky je velké dětské hřiště.

Ovšem hřiště s nejkrásnějším výhledem najdete u horní stanice lanovky Medvědín.

hřiště Medvědín

Trasy i pro kočárek

Netroufáte si se svým kočárkem do hor? Nemějte strach, v Krkonoších je mnoho tras, které zvládnete i bez terénního kočárku. Podívejte se na tipy z minulého článku

Mumlavský vodopád

Stezka Korunami stromů

Stezka korunami stromů je otevřená celý rok. Na okolní lesy se podíváte ze 45 metrů vysoké věže a cestou se zábavnou formou dozvíte zajímavosti o okolní přírodě.

Stezka korunami stromů Krkonoše

Herní krajina Pecka

Odvážíte se dát hlavu do tlapy rysa nebo se utkat s obřími mravenci? Na Portáškách to můžete vyzkoušet v Herní Krajině Pecka s dřevěnými interaktivními sochami a objekty na motivy krkonošské fauny. Vstup je zdarma a dostanete se sem pěšky, nebo lanovkou z Velké Úpy. 

Herní krajina Pecka

Přehrada Les Království

Znáte tuhle přehradu, co vypadá jako z pohádky? Určitě stojí za návštěvu. Dostanete se sem velmi snadno, silnice vede přímo po hrázi a na obou stranách najdete malá parkoviště. Okolím vás provedou značené naučné stezky.

Přehrada Les Království

Sjezdovky pro zkušené lyžaře i úplné začátečníky

Z lyžařských areálů v Krkonoších si vybere opravdu každý. Začínající malé lyžaře vezměte třeba do Kidparku Mladé Buky, dětské části skiareálu Herlíkovice nebo dětských skiparků ve Skiareálu Špindlerův Mlýn. Mnoho lanovek jezdí i mimo lyžařskou sezónu a usnadní vám tak cestu na vrchol. Přehled lanovek a informace, které jsou aktuálně v provozu, najdete na oficiálních webových stránkách Krkonoš.

Lyžování s dětmi Špindlerův mlýn

A co když venku prší?

Ani za nepříznivého počasí se v Krkonoších s dětmi nudit nebudete. Ve Špindlerově Mlýně mají Lego muzeum i s hernou plnou kostiček. Ve Svobodě nad Úpou můžete navštívit Krakonoše. Kromě interaktivního muzea tu najdete i kavárničku s dětskou hernou. Jak vypadal kdysi život v horách? To se dozvíte v Krkonošském muzeu ve Vrchlabí

Muzeum Do Krakonošova